Geri Dön

Son dakika... 4 günlük yılbaşı yasağında bakkallar, marketler açık mı? Yılbaşı sokağa çıkma kısıtlamalarında marketler ve fırınlar kaça kadar açık?

Yılbaşı kısıtlamaları, koronavirüs nedeniyle açıklandı. Vatandaşlar yasaklar sırasında 'market ve bakkallar kapalı mı?' sorusuna yanıt arıyor. Sokağa çıkma kısıtlamaları hafta içi ve hafta sonu devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre ise 4 günlük sokağa çıkma yasağında marketler açık mı, kaça kadar açık? Vatandaşlar, kesintisiz olarak uygulanacak yılbaşı yasaklarında market ve fırın çalışma saatlerini sorguluyor. İşte, 4 gün yılbaşı sokağa çıkma yasaklarında market çalışma saatleri...

Son dakika... 4 günlük yılbaşı yasağında bakkallar, marketler açık mı? Yılbaşı sokağa çıkma kısıtlamalarında marketler ve fırınlar kaça kadar açık?

4 gün sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı açıklanmıştı. Koronavirüs nedeniyle gerçekleştirilen kısıtlamalar neticesinde 31 Aralık yılbaşı gecesi de dahil olmak üzere 4 gün yasaklar hayata geçirilecek. Kısıtlamalar süresince de herhangi bir yılbaşı kutlaması yapmaya da müsaade edilmeyecek. İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesiyle 4 gün boyunca uygulanacak yasakları duyurdu. İşte, detaylar...

4 GÜN YASAKLARDA MARKETLER AÇIK MI, KAÇA KADAR AÇIK?

Hafta içinin yanı sıra hafta sonu aralıksız düzenlenen sokağa çıkma yasaklarında market, bakkal gibi iş yerleri belli saatleri arasında faaliyetlerini sürdürebiliyor.  Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında açık oluyor. Vatandaşların ise zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelmeleri ise serbest hale getirildi. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabiliyorlar. 

Yılbaşı gecesinden başlamak üzere market ve bakkalların aynı şekilde faaliyet göstermesi bekleniyor. Öte yandan İçişleri Bakanlığı, hafta sonunu da içine alan 4 günlük yasakların da, önceki tedbirleri içeren genelgede belirtildiği gibi olacağını bildirdi.

Tartıştığı eşini 4 çocuğunun gözü önünde bıçaklayarak öldürdüTürkiye Samsun'daki olayı konuşurken bir vahşet haberi de Ankara'dan geldi. Gelen son dakika haberine göre; Ankara'da Zeynel Korkmaz (38), tartıştığı eşi Reyhan Korkmaz'ı 4 çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklayarak öldürdü. Olaydan sonra komşusunu arayarak "Çocuklarım önce Allah'a sonra size emanet" diyen Zeynel Korkmaz, polis ekiplerince gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet