Geri Dön

Son Dakika: Hacettepe Üniversitesi'nde Bylock operasyonu! Çok sayıda gözaltı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Bylock kullanıcısı Hacettepe Üniversitesi personeli ve öğretim üyesi 23 kişi hakkında gözaltı işlemleri başlatıldı.

Son Dakika: Hacettepe Üniversitesi'nde Bylock operasyonu! Çok sayıda gözaltı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY üyelerine yönelik yapılan soruşturmalar kapsamında, bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen Hacettepe Üniversitesi personeli ve öğretim üyesi 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara merkezli Malatya, Ordu, Konya, Tekirdağ, Aksaray ve Bursa'da düzenlenen operasyonlarda ikisi halen doktor olarak görev yapan 3, diğer illerde ise 4 olmak üzere 7 şüpheli gözaltına alındı. Hakkında gözaltı işlemleri başlatılanların 4'ü hariç diğerlerinin ihraç edildiği belirtildi.

İstanbul'da DEAŞ operasyonuİstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (TEM) bağlı polis ekipleri, 9 ilçede DEAŞ terör örgütüne yönelik daha önceden belirlenen 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 16 şüpheliye yönelik operasyon kapsamında girilen adreslerde arama yapan polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet