Geri Dön
GündemSon dakika: Hava ulaşımına kar engeli! Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan duyuru

Son dakika: Hava ulaşımına kar engeli! Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan duyuru

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yarın (bugün) gerçekleştirilecek uçuşlarda yüzde 25 oranında azaltılması kararı alındı. İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yollarının (THY) yarın (bugün)Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştireceği toplam 46 iç ve dış hat seferi iptal oldu.

Son dakika: Hava ulaşımına kar engeli! Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan duyuru

Meteorolojinin tahminleri doğrultusunda İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Bu kapsamda etkisini daha da arttırması beklenen kar yağışı nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yarın(bugün) gerçekleştirilecek uçuşlarda kapasite azaltımına gidildi.

“Yüzde 25 oranında azaltma yapılacaktır”

Sabiha Gökçen Havalimanı Meydan İşletmesi, Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş (HEAŞ) ile Meteorolojik Acil Durum Komitesi(MADKOM) toplantısının ardından yapılan açıklamada, “Yurt genelinde ve Sabiha Gökçen Havalimanında beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle, Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarında, 22 Ocak 2022 tarihinde yüzde 25 oranında azaltma yapılacaktır. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir” denildi.

THY'DEN AÇIKLAMA

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yollarının (THY) yarın (bugnü)Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştireceği toplam 46 iç ve dış hat seferi iptal oldu.İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yarın (bugün) (22 Ocak) gerçekleştirilecek uçuşların yüzde 25 oranında azaltmasına ilişkin kararı alınmıştı. Konuya ilişkin bir duyuru da Türk Hava Yollarından geldi. Olumsuz hava koşullarına bağlı olarak seferlerde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştirilecek toplam 46 iç ve dış hat seferi iptal edildi.

“Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı uçuşlarımız tedbir amaçlı iptal edilmektedir”

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya hesabı Twitter’dan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İstanbul'da etkisini artırması beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı uçuşlarımız tedbir amaçlı iptal edilmektedir. Değerli misafirlerimizin seyahatleri öncesinde uçuşlarının durumunu kontrol etmelerini öneriyoruz” ifadelerine yer verdi.