Geri Dön
GündemSon dakika! Havalimanındaki Maliye Vezneleri'ne irtikap ve tırnakçılık operasyonu

Son dakika! Havalimanındaki Maliye Vezneleri'ne irtikap ve tırnakçılık operasyonu

Gelen bir son dakika haberine göre; Havalimanındaki Maliye Vezneleri'ne operasyon! Veznedar vize ihlali yapan yabancıların ödemek istediği harç cezasını düşük kurdan döviz bozup, el çabukluğuyla zimmetlerine geçirmiş.

Ferit ZENGİN / İSTANBUL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar'da geliş - gidiş katı transit bölgede bulunan ve İstanbul Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan 7 memur, yurt dışından gelen ya da yurt dışına çıkacak olan ancak vize ihlali yaptıkları belirlenen yabancıların cezalarını öderken verdikleri dövizleri, yetkileri olmadığı halde merkez bankasının kur fiyatından düşük fiyata bozdukları öğrenildi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Ödemeyi Türk Lirası olarak yapmak isteyen yabancı yolcuların vermiş oldukları paraları el çabukluğu yaparak tırnakçılık yoluyla çalan şahıslar, irtikap ve nitelikli hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alınıp emniyete götürüldü.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; "İrtikap" ve "Tırnakçılık" yoluyla "Nitelikli Hırsızlık" suçlarından bu gün sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 7 veznedarın adreslerinde yapılan aramalarda ise İstanbul 109 bin 713 Amerikan Doları, 10 bin 570 Euro, 50 İngiliz Sterlini ve 40 bin Türk Lirası ele geçirildi. Emniyete götürülen 7 veznedarın işlemlerine başlanırken, polisin şebeke halinde hareket ettikleri değerlendirilen veznedarların bağlantılarına yönelik çalışması devam ediyor.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet