Geri Dön

Son Dakika: Hurşit Tolon'a büyük şok! Hedefte bu kez o vardı

Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların hedefinde bu kez Eski 1. Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Hurşit Tolon vardı. Dolandırıcılar Tolon'u FETÖ operasyonu bahanesiyle tuzağa düşürdü.

Son Dakika: Hurşit Tolon'a büyük şok! Hedefte bu kez o vardı

Eski 1. Ordu Komutanı, emekli Org. Hurşit Tolon, telefon dolandırıcılarına 12 bin 260 dolarını kaptırdı.

Kendilerini telefonda hakim ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, eski 1. Ordu Komutanı, emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un 12 bin 260 dolarını aldı. Tolon’u FETÖ operasyonu bahanesiyle tuzağa düşüren ve aralarında Suriyeli bir şüphelinin de yer aldığı dolandırıcıların, 8 vatandaşı daha aynı yöntemle dolandırdığı anlaşıldı.

FETÖ BAHANESİYLE

Ergenekon kumpasında yargılanan ve beraat eden Hurşit Tolon, FETÖ operasyonu bahanesiyle tuzağa düşürüldü. Telefon dolandırıcıları, FETÖ üyelerinin Tolon’un ev telefonuna bağlı internet hattı üzerinden görüşme yaptığını ve bankadaki parasının da Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilmeye çalışıldığını söyledi. Dolandırıcılar, Tolon’u hem bankada hem ABD’de operasyon yapılacağına inandırdı.

POLİS ZANNETTİ

Parmak izi alınması için paraları teslim etmesi söylenen Tolon, polis zannettiği dolandırıcılarla buluştu. Parayı teslim etti, ancak operasyon gerçekleşmeyince dolandırıldığını anladı.

Tolon’un bu kişilere yaklaşık 12 bin 260 dolarını (56 bin TL) kaptırdığı öğrenildi. Daha önce de İstanbul’da Prof. Dr. Canan Karatay ile ceza hukuku uzmanı Prof. Dr. Erdener Yurtcan, telefon dolandırıcılarının tuzağına düşmüştü.

Son Dakika: Hurşit Tolona büyük şok Hedefte bu kez o vardı

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Hurşit Tolon’u dolandıran kişilerin, 8 vatandaşı daha aynı yöntemle dolandırdığı ortaya çıktı. Polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu bir vatandaşın 60 bin lirasının kurtarıldığı bildirildi. Şüphelilerden Suriye uyruklu Hishan Al J. ve Tuncay Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Evinin bahçesine midibüs girdiİstanbul Ümraniye’de yoğun kar yağışının etkisiyle kaygan zeminde freni boşalan yolcu midibüsü, sokakta bulunan 3 araca çarparak, çevre duvarını yıktığı evin bahçesine girdi. Eve çarpmadan durabilen midibüs, evde bulunanların panik yaşamasına yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet