Geri Dön
GündemSon dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Maltepe açıklaması

Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Maltepe açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan görev yeri değişen Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ile ilgili bir açıklama geldi. Bakanlık, Dallı'nın görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak atamanın yapıldığını belirtti.

Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Maltepe açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

Bugün bazı medya organlarında “eski Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.

17/12/2016 - 06/09/2021 yılları arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun DALLI Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak 20/08/2021, tarihli resmî gazetede yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan atama kararnamesi ile Derince Kaymakamlığına atanmıştır.

Ayrıca iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığınca yapılan idari işlem 03/09/2021 tarihinde olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır. 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F16 tedarikiyle ilgili, "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler