Geri Dön
GündemSon dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan kademeli normalleşme ve kısıtlama paylaşımı

Son dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan kademeli normalleşme ve kısıtlama paylaşımı

İçişleri Bakanlığı, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirlerinin uygulanacağını duyurdu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da kademeli normalleşmeyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İşte haberin ayrıntıları...

Son dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan kademeli normalleşme ve kısıtlama paylaşımı

İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Bakanlığın genelgesinde şu ifadelere yer verildi;

"Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve salgının seyrinde yaşanan gelişmeler göz önüne alındığında 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’ten 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde aşağıdaki tedbirlerin hayata geçirilmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Sokağa çıkma kısıtlaması, kademeli normalleşme döneminde; hafta içerisinde yer alan günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise cuma günleri saat 21.00'den başlayıp, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve pazartesi günleri saat 05.00'te tamamlanacak şekilde uygulanacaktır."

Son dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan kademeli normalleşme ve kısıtlama paylaşımı

VALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da kademeli normalleşme ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Hafta içi ve hafta sonu İstanbul'da uygulanacak sokak kısıtlamalarıyla ilgili bilgi veren Vali Yerlikaya, '17 Mayıs Pazartesi 05.00'ten 1 Haziran Salı 05.00’e kadar uygulanacak kademeli normalleşme dönemine geçiyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması; Hafta içi 21.00-05.00 arasında, hafta sonu cuma 21.00’den Pazartesi 05.00’e kadar uygulanacaktır.' dedi.

Son dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan kademeli normalleşme ve kısıtlama paylaşımı

 

Yaralı halde direksiyon geçti! Kaza yaptı, kurtarılamadıÜmraniye'de, bacağından silahla yaralı olan sürücü, park halindeki kamyona çarptı. Ambulansla hastaneye kaldırılan ve çok kan kaybettiği belirtilen sürücü Durdu Ertürk, hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet