Gündem İstinye'de AVM'de yangın alarmı

İstinye'de AVM'de yangın alarmı

20.04.2024 - 20:49 | Son Güncellenme:

İstanbul'da İstinye'de bulunan bir AVM'de yangın çıktı. Yangının alışveriş merkezinin otopark katında bulunan bir aracın alev alması ile çıktığı öğrenildi.

Sarıyer İstinye'de bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında park halindeki cipte yangın çıktı. Yangın nedeniyle yükselen dumanlar AVM'nin içini kapladı. Vatandaşlar hızla tahliye edilirken dumanların kapladığı AVM'nin içinden görüntüler, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haberin Devamı

İstinyede AVMde yangın alarmı

Yangın, saat 20.50'de Sarıyer Pınar Mahallesi'nde bulunan bir alışveriş merkezinin -4'üncü kat otopark alanında park halindeki 48 AHH 244 plakalı cipte, henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangına ilk müdahale alışveriş merkezinin güvenlik görevlileri tarafından yangın tüpleriyle yapılırken AVM'deki vatandaşlar ve çalışanlar tahliye edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri söndürülen cipte soğutma çalışmaları yaptıktan sonra yangının çıkış nedenine ilişkin incelemelerde bulundu. Polisin olayla ilgili incelemeleri sürüyor.

İstinyede AVMde yangın alarmı

Çıkan yangınla ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada; "20.04.2024 günü saat 20.50 sıralarında Sarıyer İlçesi Pınar Mahallesi’nde bulunan Alışveriş Merkezi’nin otopark bölümünde yangın çıkmıştır. Yangın, AVM görevlileri tarafından söndürülmüş olup, olayda ölen ya da yaralanan olmamıştır. Olay yeri itfaiye ekipleri tarafından kontrol edilmiş olup, yangının çıkış sebebi, itfaiyenin incelemesi sonrasında belirlenecektir." denildi.