Geri Dön
GündemSon dakika... Kars’ta, 3 köy karantinaya alındı! Sayı 9'a yükseldi

Son dakika... Kars’ta, 3 köy karantinaya alındı! Sayı 9'a yükseldi

Kars’ta koronavirüs vakalarının görüldüğü merkeze bağlı Hapanlı, Eşmeyazı ve Selim Hasbey köyleri karantinaya alındı. Öte yandan Küçük Pirveli ve Mezra köyünde ise uygulanan karantina kaldırıldı.

Son dakika... Kars’ta, 3 köy karantinaya alındı! Sayı 9'a yükseldi

Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında 20 Nisan Salı günü saat 12.00'de merkez Küçük Pirveli, 19.00'da ise Mezra köyünde uygulanan karantinanın kaldırıldığı bildirildi.

Açıklamada Hapanlı, Eşmeyazı ve Selim Hasbey köylerinin karantinaya alındığı ve köylere giriş çıkışların kapatıldığı duyuruldu.

KARANTİNADAKİ KÖY SAYISI 9'A YÜKSELDİ

Karantinaya alınan Hapanlı, Eşmeyazı ve Selim Hasbey köylerinin yanı sıra daha önce yine merkez Yalınkaya köyü, Arpaçay ilçesine bağlı Carcıoğlu köyü, Kağızman ilçesine bağlı Aydınkavak köyü, Çilehane köyü ve Selim ilçesine bağlı Koyunyurdu köyü ve Beyköy de karantinaya alınmıştı. Böylece kent genelinde karantinaya alınan toplam köy sayısı 9’a yükseldi.

Karantinaya alınan köylerde önlem alan jandarma giriş çıkışlara izin vermiyor.

 

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit olduİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet