Geri Dön
GündemSon dakika! Manisa'da korkutan deprem! İstanbul ve İzmir'de de hissedildi

Son dakika! Manisa'da korkutan deprem! İstanbul ve İzmir'de de hissedildi

Son dakika gelen bilgilere göre; Manisa'da saat 14.26'da 5.1 büyüklüğünde ve 14.45'te 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırkağaç olan depremin derinliğinin 11.8 kilometre olarak açıklandı. Depremin İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve İzmir'de de hissedildiği bildirildi. AFAD'dan yapılan açıklamada merkez üssü Manisa Kırkağaç'ta saat 15.00'te 3.7 büyüklüğünde ve 17.53'te 4.1 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiğini bildirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı ilk açıklamada herhangi bir yıkımın söz konusu olmadığını açıkladı. "Geçmiş olsun" diyen Soylu, depremin 4.8 olduğunu söyledi..

Son dakika haberi I Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, Manisa'da 5,1 büyüklüğünde deprem yaşandı. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kırkağaç ilçesinde saat 14.26'da 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

2 BİNA HASAR GÖRDÜ, 9 KİŞİ HASTANEYE BAŞVURDU

Depremde, kırsal Karakurt Mahallesi'nde, önceki depremde hasar gören ve boşaltılan tek katlı 2 binada hasar meydana geldi. Akhisar ilçesinde ise deprem sonrası 9 kişi, hastaneye başvurdu. 2'si hamile 7 kişinin, yaşadıkları korku nedeniyle 2 kişinin de düşme sonucu hastaneye gittiği belirtildi.

BAKAN SOYLU: GEÇMİŞ OLSUN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 4.8 büyüklüğündeki Manisa depremiyle ilgili canlı yayında yaptığı açıklamada, "Herhangi bir hasar söz konusu değil. Deprem 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun" dedi.

Son dakika Manisada korkutan deprem İstanbul ve İzmirde de hissedildi

VALİLİK'TEN DEPREM AÇIKLAMASI

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen deprem sonrası Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada herhangi bir yaralanma ve hasarın meydana gelmediği belirtildi. Herhangi bir yaralanma ve hasarın meydana gelmediği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"28.01.2020 tarihinde saat 14.26'da merkez üssü Kırkağaç ilçesi olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Son dakika Manisada korkutan deprem İstanbul ve İzmirde de hissedildi

KIRKAĞAÇ BELEDİYE BAŞKANI: HİÇBİRİ BU KADAR KUVVETLİ DEĞİLDİ

Kırkağaç Belediye Başkanı İsmail Yaşar Gedüz açıklamasında, "Bize intikal eden bir olay söz konusu değil" dedi. Gedüz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Geçenlerde olan 5.4'ten sonra devamlı sallanıyor. Binin üzerinde depremler oluştu. Ama bunların hiçbiri bu kadar kuvvetli değildi. Şu anda ben dahil olmak üzere, emniyet, zabıta ve belediye ekiplerimiz dolaşıyoruz. Şu ana kadar herhangi tehlikeli durum olmadı. Araştırmamız devam ediyor. Temennimiz inşallah hasar yoktur. Şu anda bizim daha önceki depremde hasarlı binalarımız yoktu. Ben o deprem sırasında araçtaydım. Vatandaşlarımız geçen depremden daha fazla hissettiklerini söylüyorlar. Bütün vatandaşlarımız dışarda, korkuyla bekliyorlar. Çalışmalarımız devam ediyor."

Son dakika Manisada korkutan deprem İstanbul ve İzmirde de hissedildi

Kırkağaç depremi Soma Termik Santrali'nin güvenlik kameralarına böyle yansıdı. 

Son dakika Manisada korkutan deprem İstanbul ve İzmirde de hissedildi

DHA MUHABİRİ DEPREM ANINI ANLATTI

DHA Muhabiri Cemil Seval de yaptığı son dakika açıklamasında, "Deprem sırasında çekimdeydik. Deprem yaklaşık 10 - 15 saniye kadar hissedildi. Biz de şimdi deprem bölgesine geçiş yapıyoruz. Tabi ülkemizin de normal gündeminde olduğu gibi deprem şu an herkesi sokaklara dökülmüş durumda. Ciddi derecede şiddetli deprem oldu Manisa'da, gelişmeleri aktaracağım. Çok yoğun bir şekilde hissedildi, gerçekten ben de o sırada sokaktaydık. Sokakta vatandaşların hemen dışarı çıkışları, o andaki panik anları zordu. Baya bir şiddetliydi. İnsanlar derin şekilde depremi hissetti" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesinde yer alan son harita ise şöyle;

Son dakika Manisada korkutan deprem İstanbul ve İzmirde de hissedildi

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Mezarlıkta toprağa yarı gömülü bulunan bebeğin yakınları gözaltındaAdıyaman'da toprağa yarı gömülü bulunan bebeğin annesi ve anneannesi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler