Geri Dön
GündemSon dakika: Okullarda yüz yüze eğitime ara mı verildi? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Son dakika: Okullarda yüz yüze eğitime ara mı verildi? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı. Bu kapsamda okullarda yüz yüze eğitime yıl sonuna kadar ara verildiği ve bu süre zarfında online eğitime devam edileceği açıklandı.

Son dakika: Okullarda yüz yüze eğitime ara mı verildi? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Gelen son dakika haberibne göre Kabine toplantısı bugün saat 15:30'da bir araya geldi. Artan vaka sayıları ile birlikte birtakım yeni önlemlerin alınması yönünde Bilim kurulu tarafından tavsiye kararı alındığı dün akşam saatlerinde duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA MI VERİLDİ?

Yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Eğitim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin süreli 10 ile 20 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak, restoranlar sadece paket servise geçecek.

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Yangın kabusu 7. gününde! Kızılçam paniği, herkes oraya koşuyorTürkiye'nin ciğerlerini yakan orman yangınları 7. gününde... Antalya ve Muğla'da devam eden yangınların ardından bazı mahalleler tahliye edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet