Gündem Son dakika: 'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi ortaya çıktı

Son dakika: 'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi ortaya çıktı

02.02.2024 - 16:45 | Son Güncellenme:

“Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak bilinen Ramazan Pişkin'in katil zanlısı Erkan Baykut hakkında kasten öldürme suçundan tutuklanma kararı çıktı. Öte yandan tutuklanan Erkan Baykut'un ifadesi de ortaya çıktı.

Sosyal medyada, ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ olarak bilinen Ramazan Pişkin dün kendisine ait çay ocağında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında 24 yaşındaki Erkan Baykut gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Baykut bugün adliyeye sevk edildi. Şüpheli savcıya verdiği ifade sonrası, “kasten öldürme” suçundan tutuklanması talebi ile nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Haberin Devamı

“RAMAZAN PİŞKİN’İ TANIMIYORUM”

Şüpheli Erkan Baykut savcılıkta verdiği ifadede, babasına ait dükkanda çalıştığını söyledi. Ramazan Pişkin’i tanımadığını söyleyen Baykut, “Ben kendisini S.M isimli Afgan uyruklu şahıs zannettim. S.M isimli kişiyi babamın yanında çalıştığı için tanımıştım. Kendisi beni evine davet ederdi. Bana sigara içtiğimi bildiği için uyuşturucu ve Afgan macunu olarak bilinen maddelerden veriyordu. Ben kendimi kaybediyordum” dedi.

“CİNSEL İSTİSMARDA BULUNAN S.M OLDUĞUNU SANDIM”

Aynı şahıslar tarafından cinsel istismara uğradığını söyleyen Baykut, “Ben bu şahıslar tarafından 2017-2021 yılları arasında cinsel istismara uğradım. Bu cinsel istismara ilişkin bir şikayetim olmadı. Sadece aileme anlattım. Olay günü de Ramazan Pişkin isimli kişiyi S.M olduğunu bilerek yaralamak amacıyla yanına gittim. Gittiğimde önce kendisine taş attım. Taş isabet etmeyince kendisi taşı alarak bana karşılık verdi. Ben de olayın heyecanıyla üzerimdeki bıçağı çıkararak karın bölgesine 2-3 defa sapladım. Daha sonra bağrışma sesleri duymam üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştım” dedi.

Haberin Devamı

Son dakika: Ramazan Hocanın katilinin ifadesi ortaya çıktı

“PİŞMANIM”

Şüpheli kendisine sorulan soru üzerine herhangi bir dini cemaat ya da grupla bağlantısının olmadığını söyledi. Ramazan Pişkin’i ilk kez 2021 yılında sosyal medyada gördüğünü söyleyen Baykut, “Daha sonra da babamın dükkanına 5 dakika mesafedeki Çaycı Ramazan Hoca isimli iş yerinde gördüm. Kendisinin S.M olduğunu anladım. Kendisini sürekli rüyalarıma giriyordu. Suçta kullandığım bıçağı Eminönü’nden aldım. Öldürme kastım yoktu. Yaralamak amacıyla gitmiştim. Pişmanım” dedi.

Son dakika: Ramazan Hocanın katilinin ifadesi ortaya çıktı

TUTUKLANDI

Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak bilinen Ramazan Pişkin'in öldüren Erkan Baykut, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. 

Fatih'te önceki gün meydana gelen olayda sosyal medyada Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak tanınan Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında 3 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çevredeki kameraları incelemeye başladı. Cinayet şüphelisinin kaçtığı güzergah üzerindeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyen ekipler, zanlının Aksaray'a kadar yürüdüğünü, ardından otobüse bindiğini tespit etti. Piyalepaşa'da otobüsten inen şüpheli, yürüyerek Beyoğlu İstiklal Mahallesi'ndeki evine gitti. Cinayet şüphelisinin olayın ardından kullandığı güzergahı kamera görüntülerinden tespit eden polis ekipleri, kimliğini tespit ettikleri Erkan Baykut'u saklandığı evinde yakaladı. Baykut'un evinde yapılan aramada cinayette kullandığı bıçak ile giysileri de bulundu. 9 ayrı suçtan kaydı bulunduğu belirtilen Erkan Baykut'un, Ramazan Pişkin'i, babasının çay ocağı yakınlarındaki iş yerini ziyaretleri sırasında tanıdığı öğrenildi.

Haberin Devamı

Erkan Baykut, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından şüpheli Erkan Baykut, tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlikçe şüpheli Erkan Baykut tutuklandı.

Yazarlar