Geri Dön
GündemSon dakika! Sayılar açıklandı: 12 bin 655 hayat kurtarıldı

Son dakika! Sayılar açıklandı: 12 bin 655 hayat kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince, 2020 yılında 11 bin 494'ünü Yunanistan'ın Türk sularına geri ittiği düzensiz göçmenlerin oluşturduğu toplam 12 bin 655 kişinin hayatı kurtarıldı.

Son dakika! Sayılar açıklandı: 12 bin 655 hayat kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizde can kayıplarının yaşanmasının önüne geçmek için tüm geçiş güzergâhlarını denizden, karadan ve havadan 7 gün 24 saat denetliyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan alınan rakamlara göre; 2020 yılında geri itme olayları dahil olmak üzere denizlerde 935 arama kurtarma olayı meydana geldi. Bu olaylarda büyük bölümünü düzensiz göçmenlerin oluşturduğu toplam 12 bin 655 kişinin hayatı kurtarıldı. 2019'da ise 662 olayda toplam 4 bin 592 kişinin hayatı kurtarılmıştı. Buna göre 2020 yılında olay sayısında yüzde 41, kurtarılan kişi sayısında da yüzde 176 oranında artış meydana geldi.

Son dakika Sayılar açıklandı: 12 bin 655 hayat kurtarıldı

11 BİN 494'Ü DÜZENSİZ GÖÇMEN

Alınan bilgiye göre Yunanistan tarafından Ege Adalarına geçen ya da geçmeye çalışan düzensiz göçmenlerin geri itilmesi olaylarında da büyük artış yaşandı. Tüm dünya küresel salgınla mücadele ederken Yunanistan hayata tutunmaya çalışan göçmenleri Ege Denizi’nde çaresizliğe terk ediyor. Türk Sahil Güvenlik ekipleri ise pandemi koşullarında kendi hayatlarını riske etme pahasına düzensiz göçmenleri kurtarmaya devam ediyor. 2020'de Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarılan 12 bin 655 kişinin 11 bin 494'ünü, Yunanistan'ın Türk sularına geri iterek ölüme terk ettiği düzensiz göçmenler oluşturdu. Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından insan hakları ve uluslararası hukuk kuralları hiçe sayılarak Türk karasularına geri itilen düzensiz göçmenler, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Son dakika Sayılar açıklandı: 12 bin 655 hayat kurtarıldı

186 KİŞİNİN TIBBİ TAHLİYESİ GERÇEKLEŞTİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2020 yılında ayrıca 181 olayda, 186 kişinin tıbbi tahliyesi gerçekleştirildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı'nın talimatlarıyla 2020 yılında yaşanan doğal afetlerde de görev alarak insan hayatı kurtarmaya devam etti. 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de meydana gelen deprem felaketinde yaşanan tsunamide karaya oturan 43 ve batan 25 tekne olmak üzere toplam 68 teknenin kurtarılması sağlandı.

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet