Geri Dön
GündemSon dakika... Site bahçesinde pitbull dehşeti! Asiye Ateş'in sağlık durumu hakkında açıklama

Son dakika... Site bahçesinde pitbull dehşeti! Asiye Ateş'in sağlık durumu hakkında açıklama

Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş'in bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğramasına ilişkin tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu açıklama yaptı. Tahmazoğlu, "Önümüzdeki 7-10 günlük süreç çok önemli. 10’uncu günden sonra sonuçları daha rahat konuşabiliriz. Böyle bir vaka meslek hayatım boyunca görmedim" dedi.

Son dakika... Site bahçesinde pitbull dehşeti! Asiye Ateş'in sağlık durumu hakkında açıklama

Olay, geçtiğimiz gün Gaziantep’İn Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir sitenin bahçesindeki basketbol sahasında oyun oynayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Olay sonrası çığlıkları ve sesleri duyan vatandaşların yardımı sonucu güçlükle kurtarılan çocuk, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA

Dr. Beyhan Tahmazoğlu, “Özellikle baş ve boyun kısımlarından ciddi yaralar almış. Baş bölgesindeki yaralar biraz daha derin. Kafa kemiklerinde kırıklar mevcut. Saç derisinde doku kayıpları söz konusu. Yine kulağında işitmeyle ilgili sıkıntıları var. Ayrıca yüz sinirlerini hareket ettirmekle ilgili sıkıntıları var. Çocuğumuzun geldiğinde şuuru kapalıydı. Şu anda durumu biraz daha iyi. Dünden bu yana birtakım operasyonlar geçirdi. Köpek ısırığı beyin dokusuna kadar işlediği için birtakım sıkıntılar var. İleride birtakım enfeksiyon sıkıntıları olabilir. Şu an yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Yoğun bakımda en az 3-4 gün sürecek kritik süreci olacak. Daha sonraki süreçte de yine birtakım operasyonlar geçirecek. Dünküne göre şu anda sağlık durumu biraz daha iyi olmakla birlikte hayati tehlikesi devam ediyor” dedi.

7 GÜN COK ÖNEMLİ

Dr. Tahmazoğlu, “7-10 günlük süreç çok önemli. 10. günden sonra sonuçları daha rahat konuşabiliriz. Bu kadar ağır bir vaka daha önce görmedim. 3 operasyon geçirdi. Anestezi altında ameliyat odasında her gün günlük bakım ve kontrolü yapılmaktadır” dedi.

Son dakika... Site bahçesinde pitbull dehşeti Asiye Ateşin sağlık durumu hakkında açıklama

MHP'Lİ TAŞDOĞAN'DAN ZİYARET

MHP Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, Asiye Ateş ve ailesini hastanede ziyaret etti. Doktorlardan Asiye'nin sağlık durumuna ilişkin bilgi alan MHP'li Taşdoğan, konunun takipçisi olduklarını belirterek, "Asiye kızımızın sağlık durumunun iyiye gittiği bilgisini aldık. Bizler de bu haberle mutlu olduk ve ziyaret etmek istedik. Ailesine ve kendisine 'geçmiş olsun' dileklerimizi ilettik. Doktorlarından da aldığımız bilgiler neticesinde yaklaşık 10 günlük tedavi sürecinin önemli olduğu ve kritik günler olacağını öğrendim. İnşallah kızımız sağlığına kavuşacaktır. Konuyla ilgili olarak devam eden hukuki ve idari anlamda yürütülen çalışmaların yakın takipçisi olacağımızı da ifade etmek istiyorum" diye konuştu.