Geri Dön

Son dakika... TSK terör hedeflerini vurdu

TSK Tel Rıfat bölgesinde PKK YPG hedeflerini vuruyor. Fırtına obüsleri ve tanklara terör hedeflerini vurma anı saniye saniye kameralara yansıdı.

Son dakika... TSK terör hedeflerini vurdu

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekat Bölgesinde 30 Nisan 2019’da YPG/PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu bir askerin şehit olduğu, üç askerin ise hafif şekilde yaralandığı belirtildi. Olay sonrası teröristlere ait belirlenen hedeflerin meşru müdafaa kapsamında Tel Rıfat kırsalındaki Maranaz, Merkiye ve Minnak köylerini tanklarla ve fırtına obüsleriyle ateş altına aldı. Özgür Suriye Ordusu güçleri ise doçkalarla teröristlerin bulunduğu noktaları vurdu.

30'A YAKIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Yerel kaynakların ve güvenlik kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, Maranaz köyünde 30'a yakın YPG/PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin, Tel Rıfat'tan Maranaz köyüne Fırat Kalkanı bölgesine sızmak amacıyla geldiği belirlendi.

Kaynak: TRT Haber

Samsun'da geri dönüşüm seposunda yangınSamsun'da geri dönüşüm deposunda çıkan yangın, itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber