Geri Dön
GündemSon dakika... TSK'dan flaş Afrin açıklaması! İşte öldürülen terörist sayısı

Son dakika... TSK'dan flaş Afrin açıklaması! İşte öldürülen terörist sayısı

TSK, "Zeytin Dalı Harekâtı" kapsamında gün içerisinde 21 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 811 oldu.YPG'li teröristler bugün darmadağın oldu. Darmık Dağı'nın eteğindeki Ali Kar ve Zara köylerinin ardından Bülbül kasabası da düştü. ÖSO'nun sosyal medya hesapları, YPG'lilerin kasabadan çekildiğini duyurdu. Bugün yaşanan gelişmelerle Kilis sınırında Şeyh Obası'ndan Şinkal'e kadar olan kuzey cephesi birleştirildi.Ayn Batna Dağı YPG'li teröristlerden alındı, dün ele geçirilen Kurni Dağları'nın en yüksek noktasında ise artık Türk askeri var. Savaş uçakları, Afrin'in güneyindeki Daret İzze çevresindeki terör mevzilerini gece saatlerinde bombaladı.Uluslararası haber ajansı AP, YPG'lilerin müttefikleri ABD'den Türkiye'yi durdurması için yardım istediğini duyurdu.

Son dakika... TSK'dan flaş Afrin açıklaması! İşte öldürülen terörist sayısı

22.22: TSK'dan yapılan açıklamaya göre; "Zeytin Dalı Harekâtı" kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 21 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 811 oldu.

20.30: ABD'den YPG/PKK'ya verilen silahlarla ilgili son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada "DAEŞ'e karşı operasyolar bitince YPG'den silahları geri alacağız" ifadelerine yer verildi.

17.00 : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı harekatında öldürülen terörist sayısı ile ilgili "Afrin'de teröristlerden 800 tanesinin işi bitti, ila cehenneme zümera. Tabii akşama kadar bu sayı daha da artacak" dedi.

16.25 : Anadolu Ajansı: Kilis sınırındaki Fırtına obüsleri son yarım saatte en az sekiz kez terör mevzilerine atış yaptı. Bölgede ayrıca helikopterler de uçuyor.

16.20 : Milliyet foto muhabiri Ünal Çam, YPG'li teröristlerden hafta sonu alınan Burseya Dağı'nın eteğinde bulunan Marin köyündeki çocukları kadrajına aldı.

Son dakika... TSKdan flaş Afrin açıklaması İşte öldürülen terörist sayısı

15.50 : Silah seslerinin kesilmediği Bülbül çevresinde bazı YPG'liler canlı yakalandı.

14.20 : Afrin yolunda en önemli kasabalardan biri olan Bülbül dakikalar önce YPG'li teröristlerden alındı. Darmık Dağı'nın hemen arkasında yer alan kasabadan teröristler çekildi. Anadolu Ajansı, Darmık Dağı'nın güney tarafına karadan Fırtına obüsleriyle atış yapıldığını bildiriyor. Patlamalar Kilis çevresinden duyuluyor.

14.00 : Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, kısa vadede Afrin çevresinden bir göç dalgasının beklenmediğini söyledi.

13.30 : TSK ve ÖSO, YPG’nin Bülbül bölgesindeki terör kampını aldı. ÖSO'dan yapılan açıklamada en az 14 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi.

12.50 : Kilis'te YPG'li teröristler tarafından atılan patlamamış bir roket bulundu. Barış Mahallesi'ndeki iki katlı binanın alt katındaki iş yerine isabet eden roket, bir bina sakininin dikkati sayesinde ortaya çıktı.

12.10 : Türkiye'nin dört bir yanından Afrin harekâtına katılan askerlere destek yağıyor. Annelerin elleriyle hazırladığı yemekler, cephedeki askere ulaştırıldı. Fotoğraf Anadolu Ajansı'ndan.

Son dakika... TSKdan flaş Afrin açıklaması İşte öldürülen terörist sayısı

11.55 : ÖSO ve TSK, Bülbül bölgesindeki Darmık Dağı'nın eteklerinde yer alan Ali Kar ve Zara köylerini teröristlerden aldı. Böylece kuzey cephesinde Şeyh Obası'ndan Şinkal'e kadar olan kısım birleştirildi.

11.40 : Reyhanlı'ya YPG'li teröristlerin attığı ve patlamayan roket, bomba imha uzmanları tarafından imha edildi. Anadolu Ajansı, yaklaşık üç metrelik roketin saplandığı evin bahçesinde infilak ettirildiğini bildiriyor.

11.30 : Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait konvoy İdlib kuzeyindeki Kefr Lusin beldesinden, Halep batısındaki Daret İzze ve Salva bölgelerine intikal etti.

10.05 : TSK: Zeytin Dalı harekatında 790 terörist öldürüldü. Dünden bu yana öldürülen terörist sayısı 78.

Ayrıca hava harekatlarında 18 terör hedefinin imha edildiği belirtildi.

09.45 : YPG'li teröristler, bu sabah Kilis kent merkezine roketli saldırı düzenledi. İki katlı binanın dış duvarına isabet eden roket maddi hasara yol açtı.

08.20 : Anadolu Ajansı, Kurni Dağları'nın en yüksek zirvesine çıkan Türk özel kuvvetler askerlerinin fotoğraflarını servis etti.

07.55 : Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, YPG'lilerin müttefikleri ABD'den Türkiye'yi durdurması için yardım istediğini duyurdu. Reuters ise, sınır hattında bekleyen Türk tanklarının fotoğraflarını dünyaya geçti.

07.40 : Türk ordu birlikleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Ayn Batna Dağı'nı YPG'lilerden aldı.

07.35 : Savaş uçakları, Afrin'in güneyindeki Daret İzze çevresindeki terör mevzilerini gece saatlerinde bombaladı.

07.20 : Avrupa'nın birçok ülkesinde gösteriler düzenleyen terör örgütü PKK'nın yandaşları, akşam saatlerinde Hollanda'da sahneye çıktı. Utrecht tren istasyonunu işgal eden terör destekçilerini polis istasyondan çıkardı. Kentte yaşayan Türkler de karşı gösteriyle PKK yandaşlarına yanıt verdi.

07.15 : Reyhanlı'nın hemen kuzeydoğusunda yer alan Cinderes bölgesinde günledir çatışmalar devam ederken, YPG'li teröristlerin terk ettiği mevzilerde bir güdümlü füze bulundu.

Son dakika... TSKdan flaş Afrin açıklaması İşte öldürülen terörist sayısı

07.00 : Afrin'e Zeytin Dalı harekâtının 13. gününde tüm gelişmeler dakika dakika canlı blogda olacak.

Beşiktaş'ta beton mikseri 7 katlı binaya çarptıBeşiktaş, Dikilitaş Mahallesi Yeni Gelin Zerde Sokak'ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği beton mikseri, 7 katlı binanın 2. ve 3. katındaki dairelerin duvarına çarptı.Apartman sakinleri kendilerini dışarıya attı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, sürücü gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet