Geri Dön

Son dakika...Türk aileye 'coronalı mektup' şoku! 'Her tarafını yaladım'

Gelen son dakika haberine göre; Hamburg’da Önder Koca’ya mektup yollayan ırkçı kişi ya da kişiler, notta corona virüs olduğunu iddia edip “Umarım virüs ailenize yayılır” diye yazdı.

Son dakika...Türk aileye 'coronalı mektup' şoku! 'Her tarafını yaladım'

Almanya’da ırkçılar, Hamburg doğumlu Önder Koca’yı ve ailesini hedef aldı. Koca’nın posta kutusuna mektup bırakan kimliği belirsiz kişi veya kişiler, mektuba corona virüs bulaştırdıklarını yazdı.

"BİRÇOK KEZ ÖKSÜRDÜM, HER TARAFINI DA YALADIM"

Evli ve iki çocuk babası 28 yaşındaki Önder Koca, “Posta kutumu açtığımda isimsiz bir mektup buldum. Açıp okuduğumda şok oldum. Mektupta ‘Size bir sürprizim var. Bende corona var. Bu mektuba da birçok kez öksürdüm, her tarafını da yaladım. Bu dünyadan tek başıma gitmeyeceğim. Benim son misyonum çocuklarıma ve torunlarıma yabancıların olmadığı bir Almanya bırakmak. Öl, yavaş yavaş öl. Almanya’yı Almanlara bırak. Sizlere kötülük diliyorum, umarım virüs aileniz içinde hızlı yayılır’ sözleri yer alıyordu. Hemen ellerimi dezenfekte ettim. Polise başvurdum” dedi. Koca, durumu Türkiye’nin Hamburg Başkonsolosluğuna da bildirdiğini anlattı.

‘BİZLERİ TEDİRGİN ETTİLER’ 

Hamburg sağlık yetkililerine müracaat ettiğini belirten Koca, “Ne tür önlemler almam gerektiğini sordum. Bana söylediklerine göre kağıttan virüsün bulaşması çok ama çok düşük bir ihtimal. Ama ona rağmen bir hafta işe gitmememi ve kendimi karantinaya almamı önerdiler. Herhangi bir belirti olunca da kendilerine başvurmamı istediler. Böyle bir mektup almak bizi korkutmadı ama tedirgin etti” dedi.

HÜRRİYET

Prof.Dr. İlhan Çetin: Türkiye'de 24 Nisan'da corona virüsün seyri değiştiSİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Türkiye'nin koronavirüste pik noktayı 11 Nisan'da gördüğünü belirterek, "24 Nisan ise vaka ve iyileşen hasta sayısının buluştuğu noktaydı. Ardından iyileşen hasta sayısı hızla yükselmeye başladı" dedi. 11 Haziran'dan itibaren günlük vaka sayısının 300'lere kadar düşebileceğini ifade etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber