Gündem Ankara'da Türkiye ile ABD arasında terörle mücadele zirvesi

Ankara'da Türkiye ile ABD arasında terörle mücadele zirvesi

22.04.2024 - 22:33 | Son Güncellenme:

Diplomatik kaynaklar: Türkiye ile ABD arasındaki terörle mücadele istişareleri Ankara'da yapıldı. Toplantıda PKK/YPG/PYD, DHKP-C, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri de dahil olmak üzere, ulusal güvenlikle bağlantılı birçok konu ele alındı.

Ankarada Türkiye ile ABD arasında terörle mücadele zirvesi

Ankara'da, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında terörle mücadele istişareleri gerçekleştirildi.

Haberin Devamı

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, mart ayında Washington'da gerçekleştirilen Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması’nda varılan mutabakat uyarınca iki ülke arasındaki terörle mücadele istişareleri, Dışişleri Bakanlıkları başkanlığında 22 Nisan'da Ankara’da yapıldı. ABD Dışişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Koordinatörü Büyükelçi Elizabeth Richard’ın Türkiye’yi ziyaretinden ve samimi şekilde geçen görüş alışverişinden memnuniyet duyulduğu belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı'nda ilgili Türkiye ve ABD kurumlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, PKK/YPG/PYD, DHKP/C, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri de dahil olmak üzere ulusal güvenlikle bağlantılı birçok konu ele alındı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgide şu sözlere yer verildi:

Türkiye, terörle mücadelede engin deneyime sahip ve bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüren bir ülke olarak, müttefikleri ve terörle mücadelede kararlı tüm ülkelerle, terörün her türlü şekli ve tezahürüne karşı mücadele etmek amacıyla samimi işbirliğine devam edecektir.