Geri Dön
GündemSon dakika... Vatandaşa "İndir şu arka ayağını" diyen Kaymakama soruşturma açıldı!

Son dakika... Vatandaşa "İndir şu arka ayağını" diyen Kaymakama soruşturma açıldı!

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında bir iş yerine yapılan denetimde "tasvip etmedikleri" bir diyaloğa giren Kaymakam hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Son dakika... Vatandaşa "İndir şu arka ayağını" diyen Kaymakama soruşturma açıldı!

Bakan Yardımcısı İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı olarak kamu düzeninin tesisi amacıyla yürüttüğümüz birçok önemli görevin yanı sıra salgın hastalıkla mücadele sürecinde salgın yayılımını önlemek için başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin bir şekilde görev icra edilmektedir. Korovirüs salgınına dair denetim faaliyetleri vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarı ile sürdürülmekle birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olunmaktadır. Bu kapsamda, Covid- 19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belli olan bir iş yerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren kaymakamımız hakkında ilgili birimlerce gerekli soruşturma başlatılmıştır" ifadelerine yer verdi. 

'İNDİR ŞU ARKA AYAĞINI'

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, geçen Perşembe günü katıldığı koronavirüs denetimi sırasında Edirneliler Derneği'nde kül tablaları gördü. Masada oturan iki kişinin yanına giden Kaymakam Abban, "Sizi dışarıdan gördüm. Kapalı ortamda sigara içiyorsunuz. İşlem yapın, kapatın. Bu arkadaşlar üye mi? Sizler üye misiniz arkadaşlar? Üye olmayan arkadaşlara da işlem yapın” ifadeleri dikkat çekti. Masada oturanlardan birisinin de “Sigara içmiyoruz” dedikten sonra bacak bacak üstüne atmaya çalışması üzerine Kaymakam Abban’ın “İndir şu arka ayağını” dedikten sonra emniyet ekiplerine, derneğe işlem yapılıp kapatılması talimatını vermişti.  Abban'ın kameraya yansıyan sözleri tepkilere neden olmuştu.

Son dakika... Vatandaşa İndir şu arka ayağını diyen Kaymakama soruşturma açıldı

Son dakika... Vatandaşa İndir şu arka ayağını diyen Kaymakama soruşturma açıldı

Son dakika... Vatandaşa İndir şu arka ayağını diyen Kaymakama soruşturma açıldı

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet