Geri Dön
GündemVe sonunda açıklandı! Askerlik yerleri belli oldu... Yedek astsubay sonuçları açıklandı...

Ve sonunda açıklandı! Askerlik yerleri belli oldu... Yedek astsubay sonuçları açıklandı...

Akşam saati yaklaşırken askerlik yerleri biraz önce açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 9 Ağustos'ta kasım ayı celbi için açıklama yapmıştı. Yapılan duyuruda vatani görevini yapmak isteyenlerin askerlik yerleri 23 Eylül'de açıklanacaktı. Ve büyük gün geldi çattı. Adaylar sabahın ilk ışıklarından bu yana "Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltiyordu ki biraz önce sonuçlar açıklandı.

Ve sonunda açıklandı! Askerlik yerleri belli oldu... Yedek astsubay sonuçları açıklandı...

Kasım ayında binlerce kişi vatani görevini yerine getirmek için birliklerine teslim olacak. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) daha önce yaptığı duyuruda sevk yerlerinin yani askerlik yerlerinin bugün açıklanacağını belirtmişti. Her bir aday internet başında ve ASAL'ın sitesini sık sık ziyaret ediyor. Bu nedenle de resmi site zaman zaman çöküyor.

Ve sonunda açıklandı Askerlik yerleri belli oldu... Yedek astsubay sonuçları açıklandı...

99/4 ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI 

Bugün adayları heyecanı tavan yaparken birçok kişi de sosyal medya üzerinden görüşlerini ifade etti.. Binlerce kişinin tüm temennisi ise askerlik yerlerinin bir an evvel açıklanması yönündeydi...

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü 9 Ağustos'taki duyurusunda kasım ayı celp dönemine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Bakanlık 99/4 askerlik yerlerinin 23 Eylül'de açıklanacağını belirtmişti. MSB biraz önce sonuçları ilan etti.

 E-DEVLET ASKERLİK YERİ SORGULAMA

A. Bir ve iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 1 Kasım 2019 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan birinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 1 Ekim 2019 tarihinde, ikinci celp ve sevk dönemine tabi olanlar 1 Kasım 2019 tarihinde, üçüncü celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 2 Aralık 2019 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir.

B. Sınıflandırma sonuçları açıklandıktan sonra yükümlüler yukarıda belirtilen sevk başlangıç tarihlerinden on beş gün öncesine kadar e-Devlet üzerinden ve askerlik şubesi başkanlıklarından sevk evrakını alabileceklerdir. Bu tarihlerden sonra sevk evrakı sadece askerlik şubesi başkanlıklarınca verilecektir.

MSB'DEN AÇIKLAMA

1. Ekim, Kasım ve Aralık 2019 celp ve sevk dönemleri sınıflandırma sonuçları açıklanmıştır.

2. Ekim 2019 celp ve sevk döneminde silahaltına alınacaklar sevk evrakını; 23 Eylül - 30 Eylül 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 23 Eylül - 01 Ekim 2019 tarihleri arasında askerlik şubelerinden,

3. Kasım 2019 celp ve sevk döneminde silahaltına alınacaklar sevk evrakını; 15 Ekim - 31 Ekim 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 15 Ekim - 01 Kasım 2019 tarihleri arasında askerlik şubelerinden,

4. Aralık 2019 celp ve sevk döneminde silahaltına alınacaklar sevk evrakını; 15 Kasım - 01 Aralık 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden,15 Kasım - 02 Aralık 2019 tarihleri arasında askerlik şubelerinden alabileceklerdir.

Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Yedek Astsubay Sınıflandırma Sonuçlarına Ulaşmak İçin Tıklayız.

Er Sınıflandırma Sonuçlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner