Geri Dön

Soylu 2020 rakamlarını açıkladı: 62’si üst düzey 474 terörist etkisiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK’ya karşı yılbaşından itibaren düzenlenen operasyonlarda 62’si üst düzey 474 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Soylu 2020 rakamlarını açıkladı: 62’si üst düzey 474 terörist etkisiz

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Koruma Eğitim Akademisi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla dün açıldı. Elmadağ Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Soylu, ilk kez bir koruma eğitimi akademisi açılması ve bu çatı altında hem deniz polisi hem de hava polislerinin temel eğitimlerinin verilmesinin çok önemli olduğunu kaydetti. ABD’nin bölücü terör örgütü PKK ile petrol anlaşması yaptığını hatırlatan Soylu, “PKK’ya karşı yılbaşından itibaren düzenlenen operasyonlarda 62’si üst düzey 474 terörist etkisiz hale getirildi” diye konuştu. FETÖ ile mücadeleye yönelik çalışmalar hakkında da bilgi veren Soylu, 2020’nin başından itibaren 6 bin 896 operasyonda 10 bin 814 kişinin gözaltına alındığını bunlardan 1681’inin tutuklandığını kaydetti.

“Bu bir hayvanlık”

Avrupa’ya gitmeye çalışan sığınmacılara yönelik Ege’deki tavrı nedeniyle Yunanistan’ı eleştiren Soylu, şöyle devam etti: “Maalesef botlara şişleri batırıyorlar. 30-40 kişiyi ölüme terk ediyorlar. Çok net söylüyorum tam bir hayvanlıktır. FRONTEX (Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı) diye uydurma bir teşkilat kurdular. Kurdukları teşkilatın tek bir amacı var, yaptıkları rezillikleri örtmek. Avrupa’ya da böyle bir teşkilat yakışır zaten.”

Sürücülerini kabusu olan yol! 'Bubi tuzağı gibi'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Esenyurt'ta döner kavşakta yaptığı yeni düzenleme sürücülerin kabusu oldu. Döner kavşağa gelen bazı sürücüler hiçbir trafik işareti göremeyince her araçlarının ön lastikleri beton blokların üzerine çıkmaya başladı. Kaza yapanlardan Mustafa Arıkan "Yol çalışması bubi tuzağı gibi" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet