Geri Dön

Soyut telefon görüşmeleri dışında delil bulunamadı

Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak ve Engin Günaydın’ın da aralarında bulunduğu 53 kişinin yargılandığı uyuşturucu davasının gerekçeli kararı açıklandı.

Soyut telefon görüşmeleri dışında delil bulunamadı

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından hazırlanan gerekçeli kararda oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun uyuşturucu kullanmadığı denediği için testlerinde uyuşturucu bulunduğu belirtildi.

Kararda, İmirzalıoğlu’nun uyuşturucu madde sattığına dair şüpheli ve soyut nitelikteki telefon görüşmeleri dışında delil bulunmadığı ifade edildi. Oyuncular Murat Yıldırım, Rıza Kocaoğlu, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz ve Ersin Korkut yönünden de aynı gerekçelerle beraatlerine karar verildiği anlatıldı.

Polise beraat kararı

Mahkeme heyeti, gerekçeli kararında, Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz ve Ersin Korkut’un, rapora göre uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandıklarının tespit edildiğini, bu nedenle mahkûmiyetlerine karar verildiğini ifade etti. Yargılanan polis memuru Fatih A. hakkında da beraat kararı verildiği kaydedildi.

Pompeii’deki kazıda efendi ve kölesinin kalıntıları bulunduArkeologlar, İtalya'nın antik Roma kenti Pompeii'de bir kazıda MS 79’daki Vezüv Yanardağı patlamasında hayatını kaybeden 2 erkeğin ‘sıra dışı derecede iyi korunmuş’ kalıntılarını ortaya çıkardı. Kalıntıları inceleyen uzmanlar, iki erkekten birinin efendi diğerinin ise onun kölesi olduğunu tahmin ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet