Gündem Steve Irwin kimdir? Timsah Avcısı Steve Irwin Doodle oldu

Steve Irwin kimdir? Timsah Avcısı Steve Irwin Doodle oldu

22.02.2019 - 09:19 | Son Güncellenme:

Steve Irwin Doodle oldu. Google bugün ana sayfasını Steve Irwin için ayırdı. Peki Steve Irwin kimdir, hayatını nasıl kaybetti?

Steve Irwin kimdir Timsah Avcısı Steve Irwin Doodle oldu

Steve Irwin kimdir? Arama motoru devi Google'dan kullanıcılarına sürpriz Doodle. Bu sabah tarayıcılarını açan kullanıcılar Steve Irwin için hazırlanan özel tasarım ile karşılaştılar. Peki Steve Irwin neden Doodle oldu?

Haberin Devamı

STERVE IRWIN NEDEN DOODLE OLDU?

Bugün Steve Irwin'ın 57. Doğum günü. Bu özel günü unutmayan Google, Steve Irwin için Doodle hazırladı.

STEVE IRWIN KİMDİR?

Stephen Robert "Steve" Irwin 22 Şubat 1962, Essendon, Victoria'da doğdu. 4 Eylül 2006, Port Douglas'da yaşamını yitirdi. Avustralya televizyonundaki Timsah Avcısı (Crocodile Hunter) programıyla tanınır.

Irwin daha çocuk yaşlarında, ebeveynine timsah ve diğer sürüngenlerin meskûn mahallerden taşınmasında ve hayvanat bahçesi hayvanlarının bakımında yardım etmeye başlar. Dokuz yaşında ilk timsahını yakalar. Timsahların ve yılan gibi diğer sürüngenlerin de yakalanmasında ve taşınmasında öncü bir uzman olur. Zehirli yılanlarla neredeyse her gün çalıştığı halde asla ısırılmamıştır.

Haberin Devamı

1991 yılında, daha sonra adı Australia Zoo olacak Queensland'daki Reptile & Fauna Park 'ı ailesinden devralır ve karısı Terri ile birlikte çalıştırmaya başlar. Hayvanat bahçesinin, kendilerini sürüngenlerin tehdidi altında hissedenlere yardım eden bir kurtarma takımı da vardır. Hayvanlar yakalanıp insani yerleşimden uzak yerlere bırakılır.

Irwin, Ocak 2004'te on aylık oğlu kolundayken 4 metre uzunluğunda bir timsahı eliyle besleyince sert biçimde eleştirilmişti.

Steve Irwin kimdir Timsah Avcısı Steve Irwin Doodle oldu

TİMSAH AVCISI 137 ÜLKEDE İZLENDİ

Irwin'in televizyon dizisi Timsah Avcısı (Crocodile Hunter) 137 ülkede 500 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Dizide sadece Timsah Avcısı bölümleri değil, Croc Files (Timsah dosyaları), Croc Diaries (Timsah günlüğü) ve sinema filmi Crocodile Hunter da (Timsah avcısı) vardır. Dizinin geliri hayvan koruma örgütlerine bırakılmıştır. Irwin'in dizisi, çekim çalışmaları Antarktika'daki balinaları, mors balıklarını ve penguenleri rahatsız ettiği yönünde çevrecilerin sert eleştirileri sonucu durdurulur. Bu suçlamalar Avustralya hükümetince yapılan incelemelerle çürütülür.

STEVE IRWIN NASIL ÖLDÜ?

Irwin, 4 Eylül 2006 tarihinde Queensland eyaletinin Büyük Mercan Kayalıkları'nda dalarken iri bir dikenli vatoz'un saldırısına uğrayıp vatozun kuyruğundaki iğneyi kalbine defalarca sokması sonucu hayatını kaybetmiştir.

Haberin Devamı

Steve Irwin kimdir Timsah Avcısı Steve Irwin Doodle oldu