Geri Dön

Şule’yi suçladılar!

Hafriyat kamyonunun ezdiği Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin davada, sanık avukatları yaya yolundan yürüyen genç kızı suçladı!

Şule’yi suçladılar!

İstanbul Üniversitesi İngilizce iktisat öğrencisi Şule İdil Dere, 13 Mayıs 2016’da Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı ile Kurbağalıdere arasındaki yaya yolunda yürüyordu. Dere (23) Kurbağalıdere ıslah projesinde çalışan hafriyat kamyonunun altında kalarak hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili davaya dün Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya, tutuksuz sanıklar Saffet Altındağ, Kamil Celal Yıldırım, Ergun Ata, Şule İdil Dere’nin annesi Nesrin Aslan ve babası Berdan Dere katıldı. Sanık avukatlarından Rıza Saka, “Müteveffanın kazanın meydana gelmesinde kusurlu olduğu kanaatindeyiz. Müteveffa yaya girişine kapatılan alana gece girmiş, telefonla ilgilenmiştir. Ancak bu yönde bilirkişi raporunda değerlendirme yapılmamıştır. Yeni bilirkişi raporu talep ediyoruz” dedi.

‘Tedbir alınmamış’

Dere ailesinin avukatı Murat Özveri ise bu yoruma şöyle cevap verdi: “Olayın olduğu yer yayalara özgü bir alandır. Müteveffanın telefonla ilgilenmesi, müzik dinlemesi normaldir. Orası kamusal bir alandır ve kamu tarafından orada bir risk olmadığı güvence altına alınmıştır. Kamera kayıtlarında da görüldüğü üzere olay yerinde güvenlik tedbiri alınmamış, bariyer kurulmamıştır. Risk ve tehlike değerlendirmesi yapılmamıştır.” Mahkeme, sanık İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla ilgili belgelerin toplanması için duruşmayı erteleyerek, yeni bilirkişi talebinin sonraki celselerde değerlendirilmesini kararlaştırdı.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet