Gündem Suriye'nin kuzeyinde 649 terörist etkisiz hale getirildi

Suriye'nin kuzeyinde 649 terörist etkisiz hale getirildi

25.11.2023 - 11:52 | Son Güncellenme:

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyinde 649 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Suriyenin kuzeyinde 649 terörist etkisiz hale getirildi

Mehmetçik, 15 Ağustos-23 Kasım tarihleri arasında, Suriye harekat alanındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığı yapan 649 teröristi etkisiz hale getirdi.

Haberin Devamı

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Fırat Kalkanı Harekâtı (FKH), Zeytin Dalı Harekâtı (ZDH), Barış Pınarı Harekâtı (BPH) ve Bahar Kalkanı Harekâtını (BKH) dünyada eşi benzeri görülmemiş bir hassasiyet ile gerçekleştiren Kahraman Mehmetçik, Suriye harekât alanında görevine başarıyla devam ediyor.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekat bölgeleri ile Suriye sınırındaki hudut karakollarında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Harekât alanında görevli personel ile görüşen Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, kendi tecrübelerini personele aktararak alınan tedbirlere yönelik talimatlar verdi.

649 TERÖRİST ETKİSİZ HÂLE GETİRİLDİ

Haberin Devamı

Mehmetçiklerimiz, 15 Ağustos-23 Kasım 2023 tarihleri arasında Suriye harekât alanındaki üs bölgelerimize saldırı hazırlığı yapan 606’sı PKK/KCK-PYD/YPG mensubu, 43’ü DEAŞ mensubu olmak üzere toplam 649 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Hudut kartallarımız; aynı tarihler arasında yasa dışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye girmeye çalışan 1048 düzensiz göçmeni de yakaladı. Yakalananlardan 41’inin PKK, 5’inin DEAŞ, 2’sinin MLKP ve 162’sinin FETÖ mensubu olduğu belirlendi.

Ayrıca hudutlarımızdan geçme girişiminde bulunan 53 bin 890 düzensiz göçmen engellendi.