Geri Dön
GündemSuriye’ye TSK’dan büyük sevkiyat

Suriye’ye TSK’dan büyük sevkiyat

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeyindeki “Barış Pınarı Harekâtı” bölgesi sınarlarında yeniden hareketlenen terör örgütü DSG/YPG grupları ile rejim ordusuna ait bir çok noktayı tank ve top atışları ile vurdu.

Suriye’ye TSK’dan büyük sevkiyat

 

NAMIK DURUKAN Ankara - Haseki’ye bağlı Tel Temir ve Zirgan ilçe sınırlarına ise yoğun askeri sevkiyat yapıldı. Telabyad ve Resulayn bölgelerinde aktif savunma pozisyonu alan TSK ve Suriye Milli Ordusu (SMO), terör örgütünün kontrolündeki Til Temir ve Zirgan sınırına önceki gün yoğun askeri sevkiyat gerçekleştirdi. Bölgedeki kaynakların iddiasına göre, Til Temir cepheleri boyunca 17 kilometrelik hatta cephane ve lojistik sevkiyatı yapıldı. Yapılan yeni sevkiyatın 2019 yılında yapılan Barış Pınarı Harekâtı sonrası bölgeye yapılan ikinci büyük sevkiyat olduğu, tank ve panzer gibi ağır savaş vasıtalarının da bölgeye konuşlandırıldığı bildirildi. Sınır hattındaki 8 köye yeni sevkiyat yapılırken, bölgedeki altı köyde ise askeri güç sayısı artırıldı. Örgütün kontrolündeki Ayn İsa, Til Temir, Zirgan ilçeleri ile Ebu Rasin kasabalarındaki hedefler ateş altına alındı. Tel Temir ve Ebu Rasin kasabalarının kırsalındaki 6 köyde YPG noktaları etkili bir biçimde vurulurken Tel Temir’in kuzeyindeki rejim noktaları da belirli aralıklarla bombalandı. Til Temir’in Dirdar’a köyüne sızmaya çalışan SMO güçleri ile DSG arasında çatışma yaşandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler