Geri Dön

Sürmene’de deniz üssü sevinci

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın 9’uncu tam donanımlı deniz üssünü Trabzon’un Sürmene ilçesinde kurma kararı, halk tarafından sevinçle karşılandı.

Sürmene’de deniz üssü sevinci

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın 9’uncu deniz üssünü kurma kararı aldığı Trabzon’un Sürmene ilçesi sahilinde, belirlenen arazi için Sürmene Kaymakamlığı ve Milli Emlak Müdürlüğü’nün gerekli izinleri vermesinin ardından harekete geçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vereceği son onayın ardından bölgede inşaat çalışmaları başlayacak. Çamburnu Limanı’nda 60 dönüm arazi üzerine kurulacak üs; fırkateyn, denizaltı ve hücumbot gibi donanma unsurlarına lojistik destek sağlayacak. Doğu Karadeniz’de devriye gezen gemilere liman olacak ve 400 asker ile 200 sivil memurun görev alması beklenen üs, bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, kararın sevindirici olduğunu söyledi. Üstün, “Karadeniz donanmasına yer aranıyordu. Sürmene’de, Çamburnu Limanı’nda donanma için karar verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay bekleniyor, ondan sonra inşaat çalışmaları başlar diye bekliyoruz” dedi.

‘Göç durur’

İlçe sakinlerinden Yalçın Karakaş ise, “İnsanların beklentileri var. Sürmene son 10 yıldır çok göç veriyor. İnşallah donanma kurulur. Bizim için de iyi olur. İnsanlarda buradan göç etmez” ifadelerini kullandı. -SELÇUK BAŞAR Trabzon DHA

Denizli'de sucuk yiyen kediye tekme attı, kendini böyle savunduDenizli'nin Pamukkale ilçesinde market sahibi Reis S.'nin, iş yerindeki sucuğu yiyen sokak kedisini dışarı çıkarıp tekme attığı görüntüler tepki çekti. Kendisini savunan Reis S., 'Sanki adam öldürdük' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber