Geri Dön
GündemSurvivor Ardahan kimdir, kaç yaşında, mesleği nedir? Survivor Ardahan aslen nereli, ne iş yapıyor? Biyografisi...

Survivor Ardahan kimdir, kaç yaşında, mesleği nedir? Survivor Ardahan aslen nereli, ne iş yapıyor? Biyografisi...

Survivor 2020'de yeni dönemin başlamasıyla beraber sempatik yarışmacı Ardahan Uzkanbaş, Mavi takımda yarışmaya başladı. İşte 33 yaşındaki Adanalı yarışmacı Ardahan Uzkanbaş ile ilgili merak edilenler...

Survivor Ardahan kimdir, kaç yaşında, mesleği nedir? Survivor Ardahan aslen nereli, ne iş yapıyor? Biyografisi...

Survivor 2020'de şimdiye dek hakkında en çok arama yapılan isimlerin başında gelen Ardahan Uzkanbaş, Mavi takımda yarışmaya başladı. İşte son 10'a kalmayı başaran isimlerinden biri olan Ardahan Uzkanbaş ile ilgili memleketi, yaşı ve mesleği ile ilgili bilgiler...

SURVİVOR ARDAHAN KİMDİR?

1987 yılında Adana'da doğan ve hala Adana'da yaşayan Sadık, 8 yıl boyunca Adanaspor altyapı takımlarında futbol oynadı ve yaşadığı sakatlıklar nedeniyle futbola ara vermek zorunda kaldı, zaman bulduğu o arada askerlik görevini yerine getirmek için askere gitti ve askerden geldikten kısa bir dönem sonra ilk yurtdışı tecrübesini yaşadı.

Önce Dubai'ye gidip 2 yıl orada kaldı, sonrasında Türkiye'ye dönüşüyle birlikte spora tekrar zaman ayıran Uzkanbaş, Kazakistan'a geçti ve orada da 6 ay bulundu.

Sadık Ardahan Uzkanbaş kendisini şöyle tanımlıyor:

"Yeni yerler, yeni kültürler ve yeni insanlar tanımayı çok seviyorum, bu yüzden imkanım olduğu süre içinde hep bir yerlere gidip, yeni yerler görmek istiyorum. Ve şu an hayallerimden biri olan 2020 Survivor'da bulunduğum için kendimi oldukça şanslı hissediyorum, hayallerime bır adım daha yaklaşmanın mutluluğu içerisindeyim. İnsanların yüzündeki tebessüm olmak istiyorum.

Arkasında hikaye bırakmış her insan sonsuza kadar yaşar, ben de arkamda bir hikaye bırakmak için yaşıyorum."

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet