Geri Dön

Tabip Odası: Bilimsel rapora tahammül yok

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Başkanı Gençay Gürsoy, Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez'in cezaevinden kurtaran Adli Tıp Kurumu raporunun "bilimsel ve hukuki olarak geçersiz" olduğunu bildirilen açıklamaya katıldıkları için Adli Tıp'ta görevli 3 doktor hakkında soruşturma açılmasına tepki gösterdi

Tabip Odası: Bilimsel rapora tahammül yok

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Hüseyin Demirdizen ise, bilimsel bir rapora bile tahammül gösterilmediğine dikkat çekerek, soruşturmanın derhal geri çekilmesini istedi

‘Rapor geçersiz’
TTB, bünyesinde oluşturulan İnceleme Kurulu, 10 Kasım'da, Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarda bulunduğu 14 yaşındaki B.Ç. hakkında Adli Tıp Kurumu'nun düzenlediği raporun “bilimsel olarak geçersiz ve hukuki olarak yok hükmünde” olduğunu belirtmişti.
Toplantıya İnceleme Kurulu'nu oluşturan dernekler adına katılan Adli Tıp çalışanları TBB Merkez Konseyi Üyesi Uzman Dr. Elif Kırteke, Adli Tıp Uzmanları Derneği Başkanı Doç. Dr. Serhat Gürpınar ve TBB Büyük Kongre Delegesi ve İstanbul Tabip Odası Çocuk Komisyonu Üyesi Dr. Lale Tırtıl hakkında ertesi gün "mesai saatinde izinsiz olarak görev yerini terk etmek" suçlamasıyla soruşturma açılmıştı.

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber