Gündem Taksiciden kadın sürücüye ölümüne dayak

Taksiciden kadın sürücüye ölümüne dayak

16.05.2011 - 11:18 | Son Güncellenme:

Taksicinin kadın sürücüyü öldüresiye dövdüğü görüntüler tartışılırken bir haber de Çekmeköy'den geldi. Çekmeköy'de bir taksici 17 yaşındaki müşterisini kalbinden bıçaklayarak öldürdü...

Taksiciden kadın sürücüye ölümüne dayak

Şişli'deki olay 13 Ocak'ta akşam saatlerinde meydana geldi. MOBESE kamerası olan biteni saniye saniye kaydediyor.

Sol şeritten sağdaki yola girmeye çalışan taksi sürücüsü, bir kadının kullandığı cip ile çarpışma tehlikesi geçiriyor. Bunun üzerine iki sürücü arasında tartışma çıkıyor. Araçtan inen taksi sürücüsü, kadın sürücüye yöneliyor. Kadın sürücü de aracından inmek isteyince taksicinin saldırısı başlıyor.

Haberin Devamı

İŞTE O ANLAR

ÇEVREDEKİLER SEYRETTİ

Taksi şoförü kapıyı itince genç kadın araç ile kapı arasında sıkışıyor. Araçtan inen kadın sürücü, bagaja doğru yöneldiği sırada taksi sürücüsü peşinden geliyor. Taksi sürücüsü çevrede çok sayıda erkeğin bulunmasına rağmen genç kadını feci şekilde dövmeye başlıyor. Taksi sürücüsünü bir tek kişi durdurmaya çalışıyor, o da kadın şoförünün cibinden inen bir kadın. Ancak onun da gücü öfkeli taksi sürücüsünü durdurmaya yetmiyor. Oldukça işlek caddede, çok sayıda erkeğin gözü önündeki inanılmaz şiddet yaklaşık 1, 5 dakika sürüyor.

KADINA GÜCÜ YETTİ, ERKEĞİ GÖRÜNCE KAÇTI

Taksi sürücüsü, genç kadına tekme, tokat, yumruk ve diz atıyor, saçını çekiyor, yerde sürüklüyor. Ölümüne dayak kadın sürücünün bir erkek arkadaşının gelmesiyle son buluyor. Koşarak gelen kişi, genç kadını taksicinin elinden kurtarıyor. Kadına gücü yeten taksi sürücüsü karşısında bir erkeği görüncü kaçmaya başlıyor. Öyle ki taksisini bile unutuyor. Az önce genç kadını döven taksici, hızla kaçarak kayıplara karışıyor.

Haberin Devamı

GENÇ KADIN GÜÇLÜKLE YÜRÜYOR

Taksiciyi elinden kaçıran kadın sürücünün arkadaşı geri dönerek taksiye tekmeler atıyor. Öfkeli genç, az önce kadına atılan dayağı seyredenler tarafından sakinleştiriliyor. Bu sırada olay yerine trafik polisleri geliyor. Kadın sürücünün aldığı darbeler nedeniyle güçlükle yürüdüğü görülüyor.

İKİNCİ TÜYLER ÜRPERTEN HABER ÇEKMEKÖY'DEN GELDİ

İstanbul Çekmeköy’de dün akşam 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, iddiaya göre, evine dönmek için taksiye binen 17 yaşındaik Hakan Aydaş ile taksi şoförü Mehmet S. küfür yüzünden birbiriyle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine şoför Mehmet S., Hakan Aydaş'ı kalbinden bıçakladı.

Ardından Aydaş’ı Volkan Sokak üzerine üzerine bırakan Mehmet S. kayıplara karıştı. Ağır yaralanan Aydaş, bir başka taksiyle ailesi tarafından hastaneye götürülürken hayatını kaybetti. Olay sonrası soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği, Mehmet S.’nin cinayetten önce duraktaki arkadaşlarıyla tartıştığını belirledi.

Haberin Devamı

Hakan Aydaş’ın da olaydan önce arkadaşlarıyla kahvede oturduğu ve babasının ‘eve gel’ çağrısı üzerine taksiye bindiği anlaşıldı. Olayın ardından yakalanarak gözaltına alınan Mehmet S. Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulandı. Burada cinayeti itiraf eden Mehmet S., "Taksiye bindiğinde sinirliydi. Kendisini çağırarak arkadaşlarından ayıran babasına küfür ediyordu. Kendsini küfür etmemesi için uyarınca aramızda tartışma çıktı. O anda sinirlerime hakim olamayarak öldürdüm." dediği öğrenildi. Bu arada, taksici Mehmet S.'nin daha önceden polise mukavemetten kaydı bulunduğu belirtildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Mehmet S. Ümraniye Adliyesine sevk edildi.