Geri Dön

Tanığa 1 ay hapis cezası

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin davaya devam edildi. FETÖ elebaşı Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 85 sanıklı davada, tanık olarak dinlenen dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Tim Komutanı Gökhan Arslan hakkında “tanıklık yapmaktan çekinmek” suçundan bir ay disiplin hapis cezası verildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan dönemin Trabzon Jandarma Komutanı Ali Öz ile tutuksuz yargılanan yardımcı istihbarat elemanı Erhan Tuncel’in aralarında bulunduğu 8 sanık katıldı.

Duruşmada, dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Tim Komutanı Gökhan Arslan dinlendi. Samsun’dan SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan Arslan, cinayetten önce tasarının konuşulduğu istihbarat toplantısına katıldığını söyledi. Arslan, cinayetten sonra yapılan toplantıdan erken ayrıldığını, bu nedenle pek fazla bir şey bilmediğini öne sürdü. Bunun üzerine avukat Hakan Bakırcıoğlu, cinayetin önlenmesi için herhangi bir işlem yapıp yapmadığını sordu. Arslan, kendisine bir şey söylenmediği için herhangi bir işlem yapmadığını belirtti. Bakırcıoğlu, “Unsur komutanları kendisine bilgi vermek zorunda. Bilgi sahibi olmaması mümkün değildir ve söyledikleri doğruyu yansıtmamaktadır” diyerek daha fazla soru sormayacağını söyledi.

Arslan’ı, Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan da uyardı. Arslan, bildiklerinin bu kadar olduğunu savundu. Horasan, tanık hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini söyleyerek taraflara görüşünü sordu. Tarafların konuya ilişkin talebi alındıktan sonra cumhuriyet savcısı da tanık hakkında suç duyurusunda bulunulmasını istedi. Mahkeme heyeti, tanık Arslan’ı, “tanıklıktan ve yeminden sebepsiz çekinme” suçundan bir ay disiplin hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Bingöl’de ilçeyi sinekler bastı, esnaf iş yerini kapattıBingöl’ün Solhan ilçesini havanın kararması ile binlerce sinek basınca esnaf iş yerlerini erken kapatmak zorunda kaldı. İlçe esnafları, ilk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını aktardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber