Geri Dön
GündemTarihi çınarın 9 metrelik dalının kopma anı kamerada

Tarihi çınarın 9 metrelik dalının kopma anı kamerada

Bursa'nın İznik ilçesinde, 250 yıllık çınar ağacının 9 metre uzunluğundaki dalı koparak, önce 2 iş yerinin çatısına sonra da kaldırımdaki masaların üzerine düştü. Masalar etrafında oturanların kaçmasıyla yaralanan olmadı. Bu anlar, kameraya yansıdı.

Tarihi çınarın 9 metrelik dalının kopma anı kamerada

İznik’e bağlı Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Kılıçarslan Caddesi’nde 250 yıllık çınardan gelen sesleri duyanlar, hemen bölgeden uzaklaştı. Bir süre sonra 9 metre uzunluğundaki dal, ağaçtan koparak, önce altında bulunan 2 iş yerinin çatısına sonra da kaldırımdaki masaların üzerine düştü. Dalın kopma anı ise cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. İhbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ve belediye ekipleri, kopan dalı kaldırdı. Masalar etrafında oturanların kaçmasıyla yaralanan olmadı, iş yerlerinde ise hasar oluştu.

Olay sırasında dükkanda çalıştığını belirten Hayrettin Alan, “Gürültüyle dışarı çıktım. Dal kopmuş. Allah’tan o anda altında oturan kalmamıştı. Çok büyük tehlike atlattık” dedi.

Tarihi çınarın 9 metrelik dalının kopma anı kamerada

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
MSB görüntüleri paylaştı! Başarıyla tamamlandıMilli Savunma Bakanlığı, KKTC ile gerçekleştirilen tatbikatın başarıyla tamamlandığını duyurdu. Görüntülerin de paylaşıldığı açıklamada dikkat çeken kareler yer aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler