Geri Dön
GündemTarihi kale ahıra döndü, içinde inekler yaşıyor!

Tarihi kale ahıra döndü, içinde inekler yaşıyor!

İstanbul Sarıyer’deki tarihi Rumeli Topçu Kalesi deyim yerindeyse ahıra döndü. Tarihi kalede inekler yaşarken, bölgedeki ağır koku da dikkat çekiyor.

CNN TÜRK’ten Mücahit Topçu’nun haberine göre, tarihi Rumeli Feneri Kalesi adeta harabeye döndü. İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulanan tarihi Rumeli Topçu Kalesi'nin son hali görenleri şaşırtıyor.

İstanbul Boğazına giriş noktasında yer alan, 17. yüzyılda inşa edilen ve Osmanlı döneminde yabancı gemilerin Boğaz’a girişini denetlemek için kullanılan kale harap haliyle dikkat çekiyor.

DUVARLARDA SPREY BOYA GİRİŞTE İNEKLER

Yığma taş tekniğiyle bir Rum mimar tarafından inşa edilen kale şu an terk edilmiş bir görüntü içinde. Buraya gelen turistlerin ve vatandaşların çöplerini bırakıp gittikleri ve duvarları sprey boyalarla yazdıkları yazılarla doldurdukları görülüyor. Tarihi kalenin kulelerin girişinde de inekler yaşıyor. Viran durumdaki kalede ağır koku da dikkat çekiyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 26 Eylül 2021 )Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin 26 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 341 bin 221 Kovid-19 testi yapıldı, 25 bin 861 kişinin testi pozitif çıktı, 228 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca kritik tabloyu paylaşırken önemli uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler