Geri Dön
GündemTatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları!

Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları!

Kurban Bayramı tatilinin gidişi de dönüşü de çileli oldu. Dönüş yolculuğunda karayollarında uzun kuyruklar oluştu. Muğla yolunda araç kuyruğu 15 kilometreyi buldu .

Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları!

Dokuz günlük tatilin sonlarına yaklaşılmasıyla dönüş yolculuğu başladı.

Muğla ve ilçelerine tatil için gelenlerin çoğu gün yollara düştü. Hal böyle olunca Antalya-Muğla karayolunda 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Sürücüler 7 kilometrelik Sakar Rampası’nı 45 dakikada geçebildi. Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye gibi turizm merkezlerine sahip Muğla, tatilcilerin akınına uğradı. Muğla’ya, 9 günlük tatilde 4 milyon yerli turist geldiği belirtildi.

Bayramda tatile ve memleketlerine giden vatandaşların dönüş yolundaki güvenliği için Ankara’nın giriş ve çıkışlarında trafik denetimleri artırıldı. Özellikle yolcu otobüslerinde yoğunlaşan kontrollerde, sürücü ve yolcuların kimlik kontrolü ile şoförlerin dinlenme süreleri, araçlarda yedek sürücü olup olmadığı, yolcu sayısı, emniyet kemeri kontrolü ve hız denetimleri gerçekleştiriliyor. Uygulama takip cihazı adı verilen cihazlarla da vatandaşların GBT ve karantina sorguları yapılıyor.

Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları

ANADOLU OTOYOLU AKICI

İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan D-100 kara yolunda da yoğunluk yaşanıyor. Özellikle İstanbul, Kocaeli ve Sakarya
gibi büyük şehirlere gitmek isteyen vatandaşların kullandığı Kemikli rampalarında trafik yavaş seyrediyor.

Bolu Dağı Tüneli ile Anadolu Otoyolu’nun Bolu kesiminde, zaman zaman meydana gelen hasarlı ve yaralanmalı trafik kazaları ile arıza yapan araçlar nedeniyle kısa süreli yoğunluk yaşandı. Ege ve Balıkesir’in Edremit Körfezi sahilleri ile Çanakkale’nin Assos ve Bozcaada gibi turizm merkezlerinde tatilini geçiren vatandaşların İstanbul ve Trakya’nın çeşitli kentlerdeki evlerine gitmek için dönüşe geçmesiyle, Çanakkale feribot iskelesinde araç kuyruğu yaklaşık bir kilometreyi buldu. Gestaş firması, Çanakkale iskelesinden Eceabat ilçesine iki, Kilitbahir köyüne beş feribot, Lapseki ilçesinden Gelibolu ilçesine ise yedi feribot ile tarifesiz seferler yaptı.

Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları

Türkiye’nin önemli geçiş güzergahlarından Samsun’un Havza ilçesindeki kara yollarında trafik yoğunluğu yaşandı. Samsun-Ankara kara yolunda birkaç gündür devam eden yoğunluk, özellikle tatilin sona ermeye yaklaşmasıyla arttı.

3 İLÇEYE 333 BİN ARAÇ

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, 7 gün içinde Marmaris’e 113 bin 988, Bodrum’a 80 bin 593, Fethiye’ye 138 bin 572 olmak üzere toplam 333 bin 153 aracın giriş yaptığını açıkladı. Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, bayram tatili sonu itibariyle 1394 sefer ve 210 bin üzeri yolcu sayısı ile pandemi döneminin en yüksek rakamlarına ulaşıldığını açıkladı.

Tatil dönüşünde ‘çile’ kuyrukları

 

HELİKOPTERLE DENETİM

Bursa, Osmaniye, Diyarbakır, Iğdır, Ağrı ve Kars’ta da emniyet ve jandarma ekiplerince trafik yoğunluğunun olduğu kara yollarında helikopterle denetim yapıldı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner