Geri Dön
GündemTatlı aşeren kadının imdadına zabıta yetişti!

Tatlı aşeren kadının imdadına zabıta yetişti!

Trabzon'da, gece saatlerinde Vefa Destek Grubu'nu arayarak yalnız olduğunu ve tatlı aşerdiğini belirten hamile kadının isteği, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince karşılandı.

Tatlı aşeren kadının imdadına zabıta yetişti!

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Trabzon Büyükşehir Belediyesi "Vefa Sosyal Destek Grubu" ekiplerinin, yaptıkları özverili  çalışmalarla takdir topladığı belirtildi.

Ekiplerin, sokağa çıkamayacak durumda olan vatandaşlara gece gündüz  demeden yardımcı olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Trabzon'da binlerce kişinin ihtiyacını karşılayan Büyükşehir  Belediyesi ekipleri, dün gece sıra dışı bir çağrı aldı. Gece saat 02.00'de Vefa  Destek Grubu'nu arayarak hamile ve yalnız olduğunu belirten kadın, tatlıya  aşerdiğini söyledi.  Açık yer bulmak için hemen hemen tüm tatlıcıları dolaşanzabıta ekipleri, uzun uğraşlar sonucu buldukları tatlıyı hamile kadına teslim  etti."

Açıklamada, ekiplerin sokağa çıkmaması gereken vatandaşların tüm  taleplerini 7/24 esasına göre yerine getirdiklerine işaret edilerek, ayrıca  ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere de sıcak yemek ve erzak temininde de  bulunulduğu kaydedildi.

Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin de örnek bir davranış  sergileyerek kendilerine gelen talepler dışında tespit ettikleri ve maddi durumu  yerinde olmadığını belirledikleri yaşlı bir vatandaşın kumanyasını da kendi  imkanları ile karşılayarak çalışmalara destek verdiği aktarılan açıklamada,  zabıta ekiplerinin bu zor günlerde  huzurevi sakinlerini de unutmayarak  ihtiyaçlarını giderme noktasında yanlarında oldukları ifade edildi.

 

 

 

 

Türkiye'ye gelen Rus öğrenci kayıplara karıştı20 yaşındaki Rus öğrenci Makar Fedorovich Ragin, 5 gün önce Fatih'te kaldığı otelden ayrıldıktan sonra kayıplara karıştı. Ragin'i bulmak için ailesi İstanbul'a gelirken, otelden çıktığı son görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet