Geri Dön

Tavuk balığı hangisinin diğer adıdır? 15 Nisan Kim Milyoner Olmak İster sorusu

Ekranların kült yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster yine oldukça heyecanlı bir bölüme daha sahne oldu. İşte sevilen yarışmanın bu gece büyük dikkat çeken sorusu ve cevabı...

Tavuk balığı hangisinin diğer adıdır? 15 Nisan Kim Milyoner Olmak İster sorusu

ATV'nin sevilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster, bu akşam yeni bölümüyle izleyicilerinin karşısına çıktı. Her hafta büyük heyecana sahne olan yarışmada bu akşam oldukça merak edilen soru ve cevabını bir araya getirdik. İşte ayrıntılar...

SORU

Tavuk balığı hangisinin diğer adıdır?

CEVAP

Mezgit

MEZGİT NEDİR?

Mezgit (Merlangius euxmus), Gadidae familyasına ait bir balık türü. Bakalyaro ile birlikte Merlangius cinsine aitdir. Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde yaygın olarak rastlanır.

Ortalama 20–40 cm boyunda olur. Aslında denizin 30-40 metre derinliğinde yaşar ama hamsi ve sardalya gibi küçük sürü balıklarını avlamak için yüzeylere de çıkar. Genelde şubat ile mayıs ayı arasında üreme zamanıdır, ama bu bölgesel olarak değişebilir. Eti çok lezzetlidir ve bütün sene boyunca bolca avlanılır. Ekonomik değeri yüksektir.

Ankara'da sosyete pazarını soyan Afganlı, İzmir'de yakalandıANKARA'da, sosyete pazarının yönetim katındaki çelik kasadan 380 bin lirayı alarak kaçan ve sırtındaki para dolu çantayla güvenlik kamerasına yansıyan Afganistan uyruklu M.A.K., polisin çalışmasıyla İzmir'de yakalanıp, tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber