Geri Dön

TBMM'de demokrasi nöbeti! 81 ilden geldiler

TBMM bahçesinde bulunan 15 Temmuz anıtı önünde, 81 ilden gelen milli sporcuların katılımıyla 'demokrasi nöbeti' gerçekleştirildi. Programa, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı.

FETÖ'nün hain darbe girişiminin dördüncü yılı dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilden Ankara'ya getirilen sporcular, demokrasi nöbetini Meclis'e ilk bombanın atıldığı yer olan TBMM 15 Temmuz Anıtı'nın bulunduğu bahçede gerçekleştirdi.

TBMMde demokrasi nöbeti 81 ilden geldilerDemokrasi nöbetinin bir bölümüne TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı. Şentop ve Kasapoğlu, demokrasi nöbetçisi sporcularla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sporcularla söyleşilerin de yapıldığı etkinlikte, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.TBMMde demokrasi nöbeti 81 ilden geldilerPrograma katılan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in şehit edildiği saatte Halisdemir ve 15 Temmuz şehitleri için kırmızı ve beyaz renkte balonlar uçurdular.

TBMMde demokrasi nöbeti 81 ilden geldiler


TBMM Başkanı Şentop ile Bakan Kasapoğlu, sporcularla Mecliste ilk bombalanan alana karanfil bıraktı.

Bakanlık tarafından dağıtılan "Kalkışma" isimli kitabın da okunduğu etkinlikte 15 Temmuz gecesini anlatan video gösterimleri sunuldu. Demokrasi nöbeti, Meclis Camisi'nde kılınan sabah namazının ardından sona erdi.İstiklal Caddesi'nde bayram yoğunluğuKurban Bayramında İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanında, adeta iğne atsan yere düşmeyecek şekilde yoğunluk oluştu. Dikkat çeken yoğunlukta bazı vatandaşların maske takmadıkları, takanların da çenesinin altında takmaları dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber