Geri Dön

TED Rönesans’tan uluslararası başarı

İngiltere’de moda tasarımı, pazarlama ve görsel iletişim alanlarında öne çıkan Regent’s Üniversitesi’nin düzenlediği “Fütüristtik Tasarım Yarışması”nda TED Rönesans Koleji’nden lise öğrencisi uluslararası başarıya imza attı.

TED Rönesans’tan uluslararası başarı

Farklı ülkelerden 150 öğrencinin katıldığı yarışmanın finalinde “Yaşam için Ayaklan” temalı tasarımıyla yarışan Busenur Simon, ikinci oldu. Çalışmasında doğa sömürücülüğünü konu alan ve pasif agresif bir tasarım çizen Busenur, desen, doku ve renk sembolizasyonlarında doğadaki canlılardan esinlendi. Tasarımda fütüristtik giysilerde hayvanların vücutlarını kullanmak yerine, onların desenlerini taşıyarak doğadaki canlı hayatının eşitliği ve güzelliğine vurgu yaptı. Busenur, ödülünü Regent’s Üniversitesi’nin Sanat Bölümü Başkanı’ndan aldı.

Kendisinden haber alınamayan kişi evinin bahçesinde ölü bulunduİzmir'in Konak ilçesinde, yalnız yaşadığı öğrenilen Kemal Kükrer (61) evinin bahçesinde ölü bulundu. Talihsiz adamın şüpheli ölümü üzerine, cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet