Gündem Tek yumrukla hastaneye kaldırılmıştı! Seyisten 97 gün sonra haber geldi

Tek yumrukla hastaneye kaldırılmıştı! Seyisten 97 gün sonra haber geldi

21.04.2024 - 09:46 | Son Güncellenme:

İzmir’de sokakta karşılaştığı 2 kişinin para isteğini geri çevirince çıkan kavgada tek yumruk darbesi ile yere düşüp, başını betona çarpan seyis Sait Duru (43), 97 gün sonra hayatını kaybetti.

Tek yumrukla hastaneye kaldırılmıştı Seyisten 97 gün sonra haber geldi

Olay, 14 Ocak saat 04.00 sıralarında Konak ilçesinde meydana geldi. Çalıştığı hipodroma gitmek için yola çıkan seyis Sait Duru'nun yanına gelen M.E. (17) ve Ö.K. (18), iddiaya göre para istedi. Duru, talebi çevirip, yürümeye başladı.

Haberin Devamı

Duru, 2 kişinin küfretmesi ile geri dönünce kavga çıktı. M.E.'nin attığı tek yumrukla yere düşüp, başını beton zemine çarpan Duru, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaçan 2 şüpheli yakalanıp tutuklanırken, 97 gün sonra acı haber geldi.

YEĞENLERİNE BAKIYORMUŞ

Hastanede tedavi gören ve bekar olduğu öğrenilen Duru, 19 Nisan'da beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Cenaze otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Tek yumrukla hastaneye kaldırılmıştı Seyisten 97 gün sonra haber geldi

Cenazeyi almak için adli tıpa gelen Müslüm Duru (42), ağabeyinin para için öldürüldüğünü söyledi. Şüpheliler en ağır cezaya çarptırılmasını isteyen Duru, "Sait ağabeyim, ölen diğer ağabeyimin yetim ve öksüz 2 çocuğuna bakıyordu" dedi. Duru, cenazenin memleketleri Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde toprağa verileceğini söyledi.

Haberin Devamı

73 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ

Seyis Sait Duru'dan para isteyen Ö.K. ve M.E.'nin 73 güvenlik kamerası izlenerek tespit edilip, yakalandığı ortaya çıktı. Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin güvenlik kamerası incelemesinin yanı sıra görgü tanıklarının da ifadesine başvurduğu öğrenildi.

Tek yumrukla hastaneye kaldırılmıştı Seyisten 97 gün sonra haber geldi