Geri Dön

Telekulak, okyanus ötesinden dinlemiş

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanan eski Erzurum Vergi Mahkemesi Hakimi Mehmet Fatih Işık hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, örgütün soruşturma bahanesiyle siyasetçi, bürokrat, iş adamı, akademisyen, dernek, şirket gibi bir çok kişi ve kuruluşu, yasa dışı şekilde ABD’nin de aralarında bulunduğu bir çok yerden 3 yıl 7 ay dinlediği belirtildi.

Telekulak, okyanus ötesinden dinlemiş

MİT Müsteşarı ile üst düzey bürokratların devlet güvenliği ve politikaları açısından gizli kalması gereken görüşmelerini tespit edip kayıt altına aldığı belirtilen FETÖ’nün, ayrıca İHH gibi insani yardım kuruluşları ile tüzel kişileri İran yanlısı ya da El Kaide terör örgütüne yardım eden konumunda göstermeye çalıştıklarının tespit edildiği ifade edildi. İddianamede, örgütün dinledikleri devletin üst düzey görevlileri ile hükümet mensuplarının devlet güvenliği ve politikaları açısından gizli kalması gereken bir takım görüşmelerini, siyasi casusluk amacıyla kayıt altına alarak değişik IP numaralı bilgisayarlara aktardıklarına dikkat çekildi. l Erzurum AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'döviz rezervi' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Şu anda 'Merkez Bankası'nın döviz rezervi sıfırlandı' diyorlar, göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolar döviz rezervi vardı, şimdi 95 milyar dolar döviz rezervimiz var." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet