Geri Dön

‘Telekulak’ şüphelisi tüm polisler serbest

Usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki “paralel yapı” iddialarına yönelik Ankara merkezli soruşturma kapsamında, gözaltına alınan aralarında istihbaratçı polisler ve TİB personellerinin de bulunduğu 53 şüphelinin tamamı serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, usülsüz dinleme soruşturması çerçevesinde geçen perşembe 20 ildeki 54 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarmış, bunların 53’ü yakalanmıştı. Gözaltı karar verdilen polisler arasında eski Muş Emniyet Müdürü, dönemin istihbarattan sorumlu eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Muharrem Durmaz, eski istihbarnattan sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Hami Güney ile eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven ile 3 TİB personeli de bulunuyordu. Gözaltına alınan zanlıların 20’si emniyetteki ifadelerinin, 9’u ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştı. Önceki akşam mahkemeye sevk edilen 24 şüpheli de serbest bırakıldı. Öte yandan Eskişehir merkezli, 12 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda usulsüz dinleme yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 29 polisten 5’i serbest bırakıldı.

Ataşehir'de otelde satırlı dehşet!İstanbul Ataşehir'de bir kişi, otel sahibine kiraya verdiği binasına girerek etrafa satırla dehşet saçtı. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken saldırgan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet