Geri Dön
GündemTemel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Geri ödeme ne zaman?

Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Geri ödeme ne zaman?

Temel ihtiyaç kredi başvuruları alınmaya devam ediyor. Zor dönemden geçtiğimiz bu günlerde kamu bankaları tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara temel ihtiyaç kredisi sağlanıyor. Corona virüs nedeniyle iş yerlerini kapatan veya çalıştıkları yerden ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar temel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak istiyor. Peki Temel ihtiyaç kredi başvurusu nasıl yapılır? Temel ihtiyaç kredi faiz oranları ne kadar? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank'dan alınan temel ihtiyaç kredilerinin ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte temel ihtiyaç kredi başvurusu hakkında merak edilenler...

Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Geri ödeme ne zaman?

Ülkemizde 10 Mart 2020 günü corona virüs vakaları görülmesinden sonra birçok alanda büyük önlemler alındı. Bazı işyerleri evden çalışma ortamı hazırlarken, evde çalışma şansı olmayan işyerleri ya ücretsiz izin kullandılar ya da dönüşümlü olarak çalışmaya başladılar. Bazı işverenler ise işyerlerini kapatmak durumunda kaldı. Zor durumda kalan vatandaşlar için kamu bankaları temel ihtiyaç kredileri sağladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi kapsamında geliri 5.000 TL altında olan vatandaşlar kamu bankalarından kredi başvurusunda bulunabilecek. Bu kapsamda 3 kamu bankası tarafından verilecek olan kredi için vatandaşlar başvurularını online ortam üzerinden gerçekleştirebilecek. Hane halkının geliri 5.000 TL altında olan vatandaşlara sunulacak olan kredi imkanında 6 ay ödeme talep edilmezken vade 36 aya kadar bölünebilecek.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU ZİRAAT BANKASI

KREDİMİ NASIL KULLANABİLİRİM?

İnternet şube veya Ziraat mobil uygulamamızdan Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan "Hemen Başvur" seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak için Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak içintıklayınız(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır).

Kredinizi ATM'lerimizden Bankkartınızla veya Bankkartınız yoksa "Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi" seçeneğinden dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır Geri ödeme ne zaman

ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ KREDİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ VAKIFBANK

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan müşterilerimize finansman desteği sağlamak için hazırlanan “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” kampanyası VakıfBank’ta.

Kredi Başvurunuz değerlendirmeye alınacak olup başvurunuzun olumlu bulunması durumunda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirmenin ardından şubeye gitmeden, VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı kanallarından kredinizi kullanarak anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
Başvurunuzun olumsuz bulunması durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine Kamu Bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi krediye başvuruda bulunabilecektir.

Eşlerden yalnızca biri krediden faydalanabilecektir.

Kredinin ödemesine 6 ay sonra başlanabilir, kredi kullanım esnasında tarafınıza bu seçenek sunulur.

Kredinizi;

10.000 TL’ye kadar,

6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,

Aylık eşit taksitli,

Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır Geri ödeme ne zaman

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİ BAŞVURU EKRANI

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU HALKBANK

Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Başvuruà Bireysel Kredi Başvurusuà Kredi Türü: Tüketici KredisiàKredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Başvuruà Kredi Başvurusuà Kredi Türü: Tüketici Kredisià Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİ BAŞVURU EKRANI

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tarihi Taş Köprü, evler arasında kaybolduEdirne'de tarihi Muradiye Camii'ne geçişleri sağlayan ve halk arasında 'Taş Köprü' olarak bilinen tarihi köprü, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Zamanla çevresi evlerle kaplanan ve gözden kaybolmaya başlayan köprünün ciddi bakıma ihtiyacı olduğunu söyleyen, Edirneli tarih araştırmacısı Altay Bayatlı, "Aslında bu köprü için Edirne'de 'kayıp köprü' diyebiliriz. Mahalle arasında kalarak kaderine terk edilmiş durumda. Ciddi derecede restorasyon istiyor. Bu tarz yaya köprülerine nadir rastlıyoruz" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner