Geri Dön

Terör evine nokta atışı

“Barış Pınarı Harekâtı” sonrası Suriye’de PKK/YPG’nin faaliyetleri, TSK tarafından İHA ve SİHA’larla yakından izlenerek kontrol altına alınıyor.

Terör evine nokta atışı
NAMIK DURUKAN Ankara

Bölgede Kandil’den görevlendirilen koordinatörler de bu kapsamda anbean izleniyor. 23 Haziran gecesi Ayn el Arap’ta bir ev, henüz kimliği tespit edilemeyen SİHA tarafından vuruldu. Halince köyünde bombalanan evde PKK/YPG’li oldukları bildirilen dört kadının öldüğü açıklandı. Dört kadından birinin PKK’nın kadın yapılanması üyesi “Leyla Agiri” kod adlı Filiz Arslan olduğu belirtildi.TSK’ya ait SİHA’ların Süleymaniye yakınlarında düzenlediği saldırıda PKK’nın sözde istihbarat başkan yardımcısının öldürüldüğü de ileri sürüldü. Öte yandan MSB’den yapılan açıklamada Barış Pınarı bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerce yaşam alanlarına tuzaklanan altı havan mühimmatı Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi  tarafından imha edildiği bildirildi.

Dünyanın nazar boncuğuydu! Meke Gölü kuruduKonya'nın Karapınar ilçesinde, 'Dünyanın nazar boncuğu' olarak bilinen krater bir yapıya sahip Meke Gölü'nde bir damla bile su kalmadı. Kuraklık ve bilinçsiz tarımsal sulama nedeniyle yeraltı su seviyesinin hızla azalması sonucu kuruyan göl, eski günlerini arıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber