Geri Dön

THY sadece 4 ülkeye uçacak

Koronavirüs salgını sürerken Türkiye bugünden itibaren 21 gün boyunca dört ülke hariç dünyaya kapılarını kapatıyor. 100’ü aşkın ülkeyle kademeli olarak uçuşları durduran Türk Hava Yolları (THY), bugün dört ülkeye son kez uçacak.

THY sadece  4 ülkeye uçacak
AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara

Bugün Avrupa’daki son rotalar olan Belarus, Bosna Hersek ve Romanya ile Afganistan’a son kez uçacak olan THY, yarından itibaren  17 Nisan’a kadar yalnızca ABD, Rusya, Etiyopya ve Hong Kong’a sefer düzenleyecek. THY’nin kargo seferleri ve yurtiçi uçuşları ise devam edecek. Seferlerin durması nedeniyle THY çalışanı 28 bin 600 personelin çoğuna haziran ayı sonuna kadar ücretsiz
izne ayrılabilecekleri bildirildi.

THY, Çin’e bağlı özel yönetim bölgesi Hong Kong’a uçuşlarını sürdüreceğini açıklasa da Hong Kong, 25 Mart’tan geçerli olmak 14 gün boyunca yurtdışından gelenlerin Hong Kong’a giremeyeceğini açıkladı.

 

Guatemala’da askeri polis ile göçmenler arasında arbedeGuatemala’da askeri polis ile ABD'ye gitmeye çalışan göçmenler arasında arbede yaşandı. Askeri polis, göçmenlere gaz bombası ve cop ile müdahale etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet