Geri Dön

Tolga Polat kimdir? Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat kaç yaşında?

Tolga Polat kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Adana'da erkek kardeşi ve annesini tabanca ile öldüren Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat gözaltına alındı. Yaşanan olayın ardından Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat kimdir sorusu gündeme geldi. Peki Hatay Valisi Tolga Polat kimdir?

Tolga Polat kimdir? Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat kaç yaşında?

Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat kariyeri boyunca birçok ilde görevde bulundu. 2018 yılından bu yana Hatay Vali Yardımcılığı görevini üstlenen Tolga Polat Adana'da yaşayan erkek kardeşi ve annesini miras tartışması nedeniyle öldürdü. Yaşanan acı olayın ardından vatandaşlar Tolga Polat kimdir, kaç yaşında sorularına yanıt aramaya başladı. Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat olayın ardından gözaltına alındı. Peki Tolga Polat kimdir, kaç yaşında?

HATAY VALİ YARDIMCISI TOLGA POLAT KİMDİR?

1975 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana İlinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak 1996 yılında mezun oldu.

1997 yılında Ankara Polatlı'daki Topçu ve Füze Okulunda askerlik görevini yaptı.1998 yılında Maliye Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak, Adana Defterdarlığında Milli Emlak Müdürlüğünde memuriyet hayatına başladı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Adana-Yumurtalık ve Hatay-Altınözü İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 2003 yılındaki Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak, kurs sonrasında sırasıyla Adana-Aladağ, Kars-Susuz, Niğde-Çamardı Kaymakamlıkları, Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı ile Hatay-Yayladağı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.Tolga Polat, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Çapa'da dehşet! Dövülen sağlık çalışanı ameliyata alındıGelen son dakika haberine göre; Fatih'te bulunan İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir kişi, maskesini doğru şekilde takması gerektiğini söyleyen sağlık çalışanını darp etti. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber