Geri Dön
Gündem'Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım daha pahalıya patladı'

'Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım daha pahalıya patladı'

İstanbul’da elektrikli scooter kullananlara yönelik yapılan denetimler devam ediyor. Fatih,Beşiktaş, Bağdat Caddesi'nde yapılan denetimlerde elektrikli scooter kurallarına uymayanlara ceza kesildi. Denetimlerde iki günde iki ceza yazıldığını söyleyen sürücü Merdan Matiyev "Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım daha pahalıya patladı" dedi.

'Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım daha pahalıya patladı'

İstanbul Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul genelinde sıklaştırılan elektrikli scooter denetimlerinin bir yenisini Fatih'te yaptı. Fatih Haseki'de yapılan denetimlerde, iki kişiye aynı şeritte yan yana scooter kullanmaktan 314'er lira, bir başka sürücüye de kaldırımda scooter kullanmaktan 314 lira ceza uygulandı.

"DAHA PAHALIYA PATLADI"

İstanbul'da yapılan scooter denetimlerinde iki günde iki ceza yediğini söyleyen Türkmenistan uyruklu Merdan Matiyev, "Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım, daha pahalıya patladı gerçekten. Bu nedir yani? İki günde bir ceza yiyorum. Ben hiç anlamadım. Kuralları kimse anlatamıyor. Şu an 314 lira ceza yedim" şeklinde konuştu.

"DÜN TRAMVAY YOLUNDAN GİTTİĞİM İÇİN CEZA YEDİM"

Kesilen cezaya itiraz ederek ödemeyeceğini iddia eden Türkmenistan uyruklu Mahmut Muhammedov, "Dün tramvay yolundan gittiğim için ceza yedim. Bugünde yolun kenarından gelirken yine ceza yedim. Şimdi neden ceza yediğimi bilmiyorum. Belki de yarın kask takmadığım için ceza kesecekler. Aldığımız yerde uyarı vermiyorlar. Madem yasak var bunu satmayacaklar" şeklinde konuştu.

 

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş’ta, kullanımına yaş sınırı getirilen scootera, 15 yaşından küçük olmalarına rağmen binen iki arkadaş ile birden fazla kişi olarak binenlere cezai işlem uygulandı.

Son aylarda kullanımı artan elektrikli scooter kullananlara yönelik denetimler yapılmaya devam ediyor. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, Ortaköy Meydanı'nda scooter kullananlara yönelik denetim gerçekleştirildi. Scootera, birden fazla kişi olarak binenler durdurularak kurallar hatırlatılırken, 314'er lira para cezası kesildi. Scootera eğlence amaçlı bindiklerini belirten kullanıcılar, 2 kişi binmenin yasak olduğunu bilmediklerini söyledi.

Kullanımına yaş sınırı getirilen scootera, 15 yaşından küçük olmalarına rağmen binen iki arkadaşa ise 144 lira ceza kesildi. Ellerinde kova ve oltayla balık tutmaya giden iki arkadaş, yaş sınırından haberlerinin olmadığını belirtti.

BAĞDAT CADDESİ

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kadıköy Bağdat Caddesi'nde yapılan denetimlerde, elektrikli scooter ile kaldırımda ilerleyenler ve scooter'a iki kişi binen vatandaşlara cezai işlem uygulandı.

POLİS KENDİSİNİ DUYMAYAN SÜRÜCÜNÜN PEŞİNDEN KOŞTU

Kaldırımda scooter ile ilerlediği sırada denetime takılan bir kişi, yeni düzenlemeden haberdar olmadığını ve cezayı ödemeyeceğini söylerken, aynı scootera binerek kaldırımda ilerleyen iki kişi ise polisin 'Dur' ihtarını duymadığı için bir trafik polisi peşlerinden uzun süre yaya olarak koştu. Kurallara uymayan sürücülere 314 lira ceza yazıldı.