Geri Dön

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü Ünal Karaman kimdir?

Ünal Karaman, Türkiye'nin ünlü antrenörlerinden biridir. Aynı zamanda eski futbolcu olan Karaman, pek çok farklı takımda forma giymiştir. Trabzonspor’un yeni teknik direktörü olan Karaman kimdir?

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü Ünal Karaman kimdir?

İlk takımı Konyaspor oldu

1966 senesinin 29 Haziran tarihinde Konya'da dünyaya gelen Ünal Karaman, ilk olarak Konyaspor genç takımında forma giydi. 1984 senesine kadar Konyaspor'da oynayan Karaman, 1984 senesinde Gaziantepspor'a transfer edildi. Üç sene boyunca da bu takımda 2. Lig'de futbol oynayan sporcu, ilk defa bu süreçte Türkiye millî futbol takımı formasını giydi.

Milli takımda uzun yıllar forma giydi

Türkiye 18 yaş altı milli futbol takımı için 1984 senesinde forma giyen futbolcu, 1985 ile 1987 seneleri arasında Türkiye 21 yaş altı milli futbol takımı için forma giyerken 1985 ile 1996 seneleri arasında ise Türkiye Milli Futbol Takımı için forma giydi.

Kariyerinin büyük bir kısmı Trabzonspor'da geçti

1987 senesinde Malatyaspor'a transferi gerçekleşen Ünal Karaman, 1988 senesinde kulübüyle lig üçüncülüğü yaşadı. A Milli Takım’ın orta sahasının da en önemli isimleri arasında yer almayı başaran sporcu, 1990 senesinde Trabzonspor'a transfer edildi. 1999 senesine kadar bu takımda kalan Karaman, futbol kariyerinin büyük bir bölümünü Trabzonspor'da geçirdi. 1999 senesinde transfer olduğu MKE Ankaragücü'nde ise bir sene futbol oynayan sporcu, 2000 yılında futbolu bırakma kararı aldı.

Oynadığı takımları yönetmeye başladı

Futbolu bıraktıktan sonra 2000 ile 2004 seneleri arasında Türk Millî Takımı’nda yardımcı antrenörlük görevini üstlenen başarılı spor adamı, 2005 senesinde ise Ümit Millî Takım teknik direktörlüğüne getirildi. 2007 senesinin sonlarına doğru Konyaspor'u çalıştırmaya başlayan Ünal Karaman, 2008 senesinin Mart ayında bu görevinden istifa etti. Aynı senenin Kasım ayında MKE Ankaragücü'nün başına geçen Karaman, bir ay sonra Galatasaray karşısında gerçekleşen 3-0'lık mağlubiyetin ardından bu takımdan da istifa etti.

Trabzonspor ile bütünleşti

Konyaspor'da kısa bir süreliğine tekrar görev alan sporcu, 2009 senesinin Temmuz ayında ise Trabzonspor Sportif Direktörlük görevine başladı. 2010 senesinde takımın Teknik Direktörü Şenol Güneş'in birinci yardımcısı yapılan antrenör, 2013 senesinde Şenol Güneş’in istifa etmesiyle ile birlikte istifa etti. Sonrasında Trabzonspor'a sportif direktör olarak geri dönen Ünal Karaman, aynı sene bir istifa daha gerçekleştirmişti. Ünal Karaman geçtiğimiz sezonu Karabükspor’da tamamlamıştı.

Kaçak bina yıkımda zabıta memuru, yumruklu ve küfürlü saldırıya uğradıBursa, Yıldırım Belediyesi tarafından tespit edilen ruhsatsız yapının yıkımında görevli zabıta memuru yumruklu ve küfürlü saldırıya uğradı. O anlar kameraya da yansırken, zabıta ve ekiplere tepki gösterenler arasında CHP'li meclis üyesi Şahin Sevinç'in olması da dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber