Geri Dön

Tren çarpmış!

Osmaniye’de ön ayakları kopmuş olarak bulunan kedinin bir tren kazasında yaralandığı açıklandı. Hayvan koruma dernekleri ise bu açıklamanın doğru olduğuna inanmıyor...

Tren çarpmış!

Osmaniye’de ön ayakları kopmuş olarak bulunan ve oyuncak arabadan geçici ayak yapılan kedinin ‘hayvana yönelik şiddet’ olmadığı belirtilerek kedinin bir tren kazasında yaralandığı açıklandı.
Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve hayvanseverlerin tepkisine yol açan haberden sonra polis ekipleri çalışma başlattı. Yaralı kedinin bulunduğu bölgede araştırma yapan ve görgü tanıklarına başvuran ekipler, tren yolunda rayların üzerinde kedinin kopmuş ayaklarına rastladı.
Kedi hastanesinde
Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) İl Temsilcisi Nevin Tülücü, sokak hayvanının başına gelen üzücü olayın aydınlatılmasından memnuniyet duyduğunu söyledi. Yaralı kedi, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’nın talimatıyla Ankara Kedi Hastanesi’ne gönderildi.
‘Cani ruhlu biri yapmış’
Kediyi tedavi altına alan veteriner hekim Tarkan Özçetin ise, ‘Umut’ adını verdikleri kedinin tren altında kalarak bacaklarının kesilmesi gibi bir durumun söz konusu olamayacağını söyledi. Özçetin, “Bu olayın, rayların üstünden trenin geçmesiyle olması mümkün değil. Kedinin iki ön bacağı kesilmiş. Bunu ruh hastası ya da cani ruhlu bir insanın yapmış olma olasılığı çok daha yüksek. Maalesef bir şekilde kesilmiş, koparılmış” dedi.

Eyüpsultan'da bir mezarlıkta 3 define avcısı yakalandı!Eyüpsultan'da define arayan 3 kişi, eski bir mezarı kazarken yakalandı. Gözaltına alınan şahıslar emniyette kendilerini dua ettiklerini söyleyerek savundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber