Geri Dön
GündemTSK: 27 terörist etkisiz hale getirildi

TSK: 27 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay, yaptığı açıklamada 3 ilde toplam 27 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

TSK: 27 terörist etkisiz hale getirildi

Mardin, Şırnak ve Hakkari'de bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda dün 27 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin, Şırnak ve Hakkari'de bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda dün 27 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dün yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgiler verildi. Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 6 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece, operasyonda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 156 oldu. Operasyonda, 1 kalaşnikof piyade tüfeği ve 1 telsiz ele geçirildi. 5 el yapımı patlayıcının daha imha edilmesiyle operasyonda imha edilen toplam el yapımı patlayıcı sayısı 325'e yükseldi.Şırnak'ta süren operasyonda 4 teröristin etkisiz hale getirilmesiyle kentte etkisiz hale getirilen terörist sayısı 140'a çıktı. 1 tabancanın ele geçirildiği operasyonda, 21 el yapımı patlayıcı da imha edildi. İmha edilen toplam el yapımı patlayıcı sayısı 318 oldu.Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ise devam eden operasyonda da 17 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 130 olduğu operasyonda 3 kalaşnikof piyade tüfeği, 36 şarjörü ile 2 bin 57 fişek, 10 R/A mühimmatı, 14 el bombası, 58 biksi makineli tüfek fişeği ve 1 telsiz ele geçirildi. Ayrıca, 36 el yapımı patlayıcının imha edilmesiyle operasyonda imha edilen toplam el yapımı patlayıcı sayısı 170'i buldu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında 92 roketatar mühimmatı, 5 bin 500 Dragunov keskin nişancı tüfeği fişeği ve 137 el bombası ele geçirildi.Tunceli'de icra edilen operasyonda da tespit edilen iki ayrı sığınakta, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 140 kilogram amonyum nitrat, 10 tüp ve 700 metre kablo ile 1 av tüfeği ve 17 fişeğe el konuldu.Muş'ta icra edilen arazi araması esnasında tespit edilen bir sığınakta, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 15 tüp ve 3 akü ile muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Öte yandan, Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde yasa dışı yollarla Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan DAEŞ terör örgütü mensubu yabancı uyruklu 8'i çocuk 12 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin üzerlerinde yapılan aramada, 1 tabanca ve şarjörü, 6 fişek ile 30 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Düzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli yakalandıDüzce'de polisin "dur" ihtarına uymayan 4 şüpheli, yaşanan kovalamaca sonrasında gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler