Geri Dön
Gündem‘TSK yangınla mücadelede yoğun olarak yer alıyor’

‘TSK yangınla mücadelede yoğun olarak yer alıyor’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında, kuvvet komutanlarının katıldığı video konferans toplantısı gerçekleştirildi.

‘TSK yangınla mücadelede yoğun olarak yer alıyor’

ANKARA Milliyet - Toplantıda; Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanı, Libya Görev Grup Komutanı, Azerbaycan Görev Grup Komutanı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı, NATO Karargahı’ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı’nın yanı sıra ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti ve Donanma komutanları devam eden faaliyetler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi verdi.

‘TSK milletin emrinde’

“Devletimiz ve hükümetimiz bütün yaraları en kısa sürede saracak güç ve kudrettedir” diyen Akar, “Yangınların çıkış nedenlerinin belirlenmesine yönelik ilgili bakanlıklar çalışmalarını sürdürüyor” ifadesini kullandı. Orman yangınları ile mücadelede TSK’nın da yoğun görev aldığını aktaran Akar, “İHA’larımız, helikopterlerimiz, çıkarma gemilerimiz, itfaiye araçlarımız, arazözlerimiz, su tanklarımız, araç/iş makinalarımız, çekicilerimiz, personelimiz görev alıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda tüm imkan ve kabiliyetlerimiz seferber edilmiş bulunuyor, her türlü destek sağlanıyor. TSK terörle mücadelede, yangınla mücadelede her zaman, her yerde milletinin emrinde” diye konuştu.

Akar, Yunanistan’a da şu sözlerle tepki gösterdi: “Biz yangın felaketi ile mücadelemize devam ederken tehdit ve yaptırım dilini kullanmayı sürdüren bir komşumuz var. Yunan siyasilerin bu söylemlerinin ruh hallerini, karakterlerini göstermesi bakımından önemli bir ipucu olduğunu ifade etmek istiyorum.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bodrum'da süper lüks yat trafiği devam ediyorTürkiye'nin turizm cenneti Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, süper lüks motor yat trafiği devam ediyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler